vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Мурињо: Најважниот натпревар во историјата на Јунајтед

admin
Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер јунајтед, изјави дека претстојниот реванш-натпревар од полуфиналето на Лигата на Европа против Селта е најважен во клупската историја. Во првиот...
Uncategorized

ШТО СЕ СЛУЧУВА? – Летаат хеликоптери над Скопје – Полиција на секој чекор

admin
Цело Скопје е под силно полициско обезбедување поради судењето на „Диво насеље“. Денеска продолжува судењето на Диво насеље, а обвинетите и нивните адвокати ќе седнат...
Uncategorized

Сопругот на докторката го пронашол нејзиното мртво тело

admin
Неофицијално мртвото тело го пронашол нејзиниот сопруг, кој повикал брза помош, а случајот во полиција го пријавило друго лице, објави Канал 5. Полицијата потврди дека...
Uncategorized

Клоп: Барса го сака Кутињо? Нека подготви 400 милиони евра

admin
Јирген Клоп, менаџерот на Ливерпул, даде изјава по наводите на шпанските медиуми дека Филипе Кутињо, еден од најдобрите играчи на „црвените“, е блиску до договор...
Uncategorized

Џафери до пратениците ги доставил барањата од Министерството за локална и ЗЕЛС за локалните избори

admin
Министерството за локална самоуправа и Заедницата на единиците на локалната самоуправа побарале од Собранието на Република Македонија да најде решение за надминување на состојбата поради...
Uncategorized

Погледнете колкав е коефициентот за победа на Македонија на Евровизија

admin
За влез на Македонија во финалната вечер на Евровизија обложувлниците во Македонија нудат коефициент од 2,25, а за победа на Евровизија дури 65. Македонија има...
Uncategorized

Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија

admin
Јана Бурчевска со „Dance alone“ настапува вечерва на Евровизија Македонската претставничка на годинашниот избор на песна на Евровизија, Јана Бурчевска вечерва со песната „Dance alone“...
Uncategorized

Најмодерни венчаници од Зухеир Мурад за 2018!

admin
Најпознатиот либански дизајнер Зухеир Мурад ја претстави колекцијата венчални фустани за пролетната сезона 2018-та. Мурад е познат по своите елегантни и женствени креации кои навикнавме...