vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ

Чулев: Полициски час бидејќи здравјето на граѓаните е најважно

admin
Здравјето и животот на граѓаните се најважни. Вечерва на седница на Владата донесовме одлука за преземање мерки со кои ќе го овозможиме тоа. Од утре...
ЗАБАВА

Не е само кафето: Ќе се изненадите кои други производи содржат кофеин, често ги користите

admin
Кофеинот е застапен во многу други производи, не само во вашето кафе. Дознајте ги скриените извори на кофеин, почнувајќи од протеинските чоколади до житарките. Што...
ЗАБАВА

Облеката и домот нема да ви мирисаат на цигари, трикот не може да биде поедноставен

admin
Ако домот ви мириса на цигари, освен што секако мора да проветрите, земете сад и наполнете го со вода. Во него ставете главица кромид. Оставете...
ЗАБАВА

Уште вакво нешто не видовме: Среде епидемија измислија “корона маникир“

admin
Сме виделе многу луди трендови за убавина на Инстаграм изминатите години, како што се ѓаволски усни или вештачки солзи, но трендот што сега ги преплави...
ЗАБАВА

Психолозите советуваат како да го избегнете стресот: Пишувајте, гответе…

admin
Психолозите се специјалисти кои ни помагаат да ги решиме проблемите, да ги совладаме стравовите, да се разбереме себеси и конечно да се чувствуваме спокојни. Но...
ЗАБАВА

Ова е најдобриот лек против стрес, сигурно го имате дома во фрижидер

admin
Чаша млеко е одличен лек против стрес, затоа што го смирува нервниот систем, велат научниците. Истражувачите откриле дека млекото функционира најдобро на мозокот, во потрага...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Близнаците со финансиски проблеми, Ракот проблеми во бракот, дневен хороскоп

admin
ОВЕН Работа: Можно е да имате важни одлуки пред себе во следниот период. Ве очекува поволна фаза. Љубов: Дистанцата меѓу вас и саканата личност нималку...