vesti24.mk

Author : admin

ВЕСТИ

Се преземаат посебни мерки за заштита на државниот врв во пресрет на утрешниот протест за случајот „Монструм“

admin
Пред и за време на утрешниот протест што ќе биде организиран во Скопје поради изречените максимални казни за обвинетите во „Монструм”, од безбедносни извори се...
ЗАБАВА

Жена херојски влетала во замрзнатата вода од базенот како би го спасила своето куче- оваа видео снимка ќе ве облее со емоции (ВИДЕО)

admin
Жена од сојузната американска држава Тенеси скокнала во замрзнат базен во својот двор за да го спаси кучето кое падна внатре додека си играше со...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

За овие хороскопски знаци материјалната сигурност е на прво место

admin
Хороскопскиот знак на кој припаѓаме има свои карактеристични особини, некои се доблести, некои се маани. Иако не треба да го сфаќаме ова премногу сериозно, ако...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Како се справуваат хороскопските знаци со болката?

admin
Секоја личност различно ја поднесува болката, а астрологијата открива како се однесуваат хороскопските знаци кога ќе изгубат некоја блиска личност или ќе се разделат со...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Започнува неверојатно моќен астро- период: На овие три хороскопски знаци ќе им се промени животот од корен во следните 60 дена

admin
Пред два дена започна многу моќен астро период кој ќе трае нешто повеќе од 2 месеци. Овој вид настан се случува многу ретко, па астролозите...
ВЕСТИ

Тетовец се претставувал како бизнисмен: Лажел компании дека нивни вработени се загинати или повредени во сообраќајки

admin
Секторот за внатрешни работи Тетово до Основното јавно обвинителство Тетово поднесе кривична пријава против 44-годишниот тетовец Р.М.(44) од Тетово, поради основи на сомнение дека сторил...
ЗАБАВА

Добила државна помош од 150.000 долари, а ги потрошила на шопинг

admin
Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании, е обвинета дека ги потрошила...
ЗАБАВА

Ги буди сите сетила и грее во студените денови: Рецепт за неодоливо топло чоколадо

admin
Со неколку „магични“ трикови, топлото чоколадо ќе биде волшебно и неодоливо, а ќе го сакаат сите. Најдобриот начин да се згреете во овие студени денови...
ЗАБАВА

Прво се развеле, а сега на поранешната сопруга и плаќа за тоа што ја чистела куќата: Му ја наплатила секоја измиена чинија!

admin
Разводот на брачната двојка Чен од Пекинг го привлече вниманието на јавноста откако судот го прифати барањето на дамата сопругот да плати за сè што...
ЗАБАВА ЉУБОВ И СЕКС

Еден трик ветува лудост во креветот, на жените им се допаѓа, а мажите се плашат од него

admin
Дали сте подготвени да пробате нешто ново? Ако сакате да ја зголемите интимноста во врската и да го унапредите сексот, постои едноставен трик што можете...
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Какви партнерки бираат хороскопските знаци? Овенот сака способни жени, а Лавот има цел список со барања

admin
Ова се карактеристиките што мажите ги бараат во идеалната партнерка, според хороскопскиот знак. ОВЕНОвните паѓаат на силни, способни и независни жени. Тие обожаваат жени кои...