vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Лазаров: Ја посветувам оваа победа на цела Македонија

admin
Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров не го криеше задоволството од значајната победа над Исланд во квалификациите за ЕП во Хрватска 2018 година. По...
Uncategorized

Три хороскопски знаци на кои Мај ќе им биде незаборавен месец

admin
Девица Kaриера и пари: Меркур, водачот на девица, овој месец ќе биде лоциран во куќата на кариерата. Тоа ќе ви донесе дополнителна амбиција и желба...
Uncategorized

Превртен автомобил во сообраќајка на „Партизанска„

admin
Вчера на улицата Партизанска во Битола, во 15:10 часот се случи сообраќајна незгода. Од СВР Битола информираат дека незгодата се случила помеѓу патничко моторно возило...
Uncategorized

5 нешта кои може да ги консумирате и навечер – без грижа на совеста!

admin
Колку пати ви се случило да почувствувате глад во текот на вечерните часови? Тоа најчесто резултира со посегнување по првото нешто што ќе се најде...
Uncategorized

Заминуваат тројца фудбалери од Барселона, а пристигнуваат…

admin
Медиумите веќе на големо нагаѓаат како ќе изгледа новиот тим следната сезона. Жереми Матије и Арда Туран сигурно заминуваат, а најновата информација е дека и...
Uncategorized

Полицаец со фантомка во собраниските нереди, украден хард диск со снимки од камерите

admin
Командир препознал полицаец од својата единица како во нередите во Собранието со фантомка на главата раководи со толпата качен на повисоко, но извештајот бил отфрлен...
Uncategorized

Ново видео влечењето на Зијадин Села: „Не ни треба овој, ни треба Заев“

admin
По една недела од крвавиот четврток, каде Собранието се претвори во ринг, телевизијата Алсат-М објави видео од носењето на претепатниот пратеник Зијадин Села. Имено, откако...
Uncategorized

Се урна авион во близина на Вашингтон ВИДЕО

admin
Авионска несреќа попладнево го потресе Вашингтон и предизвика оштетување на неколку автомобили, пишуваат тамошните медиуми. Според полицијата инцидентот се случил кога пилотот ја загубил контролата...
Uncategorized

Ибрахимовиќ е успешно опериран- ќе му се врати на фудбалот

admin
35-годишниот Ибрахимовиќ заработи оштетување на вкрстените лигаменти на мечот со Андерлехт, повреда поради која го пропушта преостанатиот дел од сезоната, а се стравуваше дека можеби...
Uncategorized

Заев: ОБСЕ ќе помогне во реформите за стабилизација на државата

admin
СДСМ како партија од парламентарното мнозинство, стои целосно на располагање и потврдивме офцицијално барање од нас да се вклучи ОБСЕ и да помогне во сите...