vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Една состојка од 9 денари го уништува салото: Отстранете дури 90% …

admin
Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување...
Uncategorized

Македонците имаат сопствени домови, Европејците живеат под кирија

admin
Иако има неспоредливи разлики во стандардот, месечните примања и економскиот развој меѓу земјите од Европската Унија и Македонија, тоа не се манифестира соодветно врз сопственоста...
Uncategorized

Модна елита помеѓу спортистите – кои се најдобро облечени фудбалери? (фото)

admin
Во минатото, фубалерите не обрнуваа многу внимание на својот изглед, но се чини дека во последно време тие се помалку прават модни утки. Повеќето европски...
Uncategorized

Kонвој на КФОР влезе во Македонија, причината непозната

admin
Голем конвој на КФОР утрово влегол во Македонија на граничниот премин Блаце, пишува Прес24, јавува ИНА. Според информациите на агенцијата, станува збор за италијански трупи...
Uncategorized

15-годишната ќерка на Синди Крафорд во мини фустан во Лос Анџелес

admin
Крушата под круша паѓа, 15 годишниот модел ќерката на славната манекенка Синди Крафорд е новото лице на парфемот Daisy Marc Jacobs. Долгоногата убавица присуствуваше на...
Uncategorized

Скопскиот Аква парк со водени лудории започнува од…

admin
Скопскиот Аква парк, кој функционира во рамки на СЦ Борис Трајковски, со работа започнува од 10 јуни. Цената за билет останува иста, 300 денари за...
Uncategorized

Неверојатна трансформација:Евровизиската преставничка на Албанија ослабе 70 кг ( ФОТО ВИДЕО )

admin
Неверојатна трансформација:Евровизиската преставничка на Албанија ослабе 70 кг и се дружеше со Бекстрит Бојс и Стиви Вондер. Линдита која оваа година ја преставува Албанија на...
Uncategorized

Гога Секулиќ објави фотографија после секс ( ФОТО )

admin
Гога Секулиќ конечно ја пронајде среќата во љубовта.Таа веќе неколку месеци ужива во својата романтична врска со помладиот дечко Урош Домановиќ. Имено таа објави фотографија...
Uncategorized

Ќе ви се смени животот: Една банка секој ден ќе ви уплаќа 86.400 денари

admin
Постојат само два правила за трошење. Замислете секое утро кога ќе се разбудите, една светска банка да ви стави на сметка точно 86.400 денари. Што...
Uncategorized

Професорка од медицинскиот факултет пронајдена мртва во близина на Државната болница

admin
Лекарка од Клиниката за нефрологија е најдена мртва синоќа во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје. Според МВР, жртвата е Ј.М.С. (53) од...
Uncategorized

Легендарниот тенисер е новиот тренер на Новак Ѓоковиќ

admin
Нов тренер на Новак Ѓоковиќ ќе биде Андре Агаси! Британскиот весник „The Daily Telegraph“ објави дека Американецот наскоро ќе почне да работи со актуелниот светски...