vesti24.mk

Author : admin

Uncategorized

Стилски слики од германската блогерка Фисун! (ГАЛЕРИЈА)

admin
Фисун е мајка на две деца со изострено чуство на стил и континуирано сбоделува комбинации на нејзиниот инстаграм и веб портал кој што се вика...
Uncategorized

Ленард се враќа за финалето на Западот

admin
Кавај Ленард, крилниот кошаркар на Сан Антонио спарс, би требало да биде во составот на тимот за почетокот на финалната серија на Западната конференција со...
Uncategorized

Харадинај со закана до Србија: Ќе ви одземеме една третина од вашата територија!

admin
Харадинај пред своите поддржувачи вети дека доколку стане премиер на Косово, ќе присвои една третина од територијата на Србија. Претседателот на опозициската Алијанса за иднината...
Uncategorized

Жените родени во овој знак се вистински кралици во кревет

admin
Жените родени во овој знак ретко ги покажуваат своите вистински чувства и се многу трпеливи личности. Ако барате жена која е секогаш подготвена за авантура...
Uncategorized

8 причини зошто Девиците ви се потребни во животот

admin
Девица е единствениот хороскопски знак чиј симбол е жената. По природа родените во овој знак се најчесто срамежливи, наивни, конзервативни и воздржани луѓе, кои уживаат...
Uncategorized

Денот кога ќе изгубиш еден од своите родители е денот кога мислиш дека губиш сѐ

admin
Оние кои изгубиле родител знаат дека тоа е едно од најтешките нешта низ кои поминува една личност во својот живот. Да добиете повик дека вашиот...
Uncategorized

Фото: Пивара Скопје и компанијата Coca-Cola донираат паркиралишта за велосипеди на Градот Скопје

admin
Во рамките на глобалната платформа за промоција на активниот живот како основа за создавање здрави животни навики, Пивара Скопје во соработка со компанијата Coca-Cola, донира...
Uncategorized

Во Северна Грција: Преку илјада Македонци ја пеат „Ако умрам ил загинам“ (ВИДЕО)

admin
Македонците во Грција ја негуваат македонската народна музика. Во еден глас, фатени на оро, преку илјада Македонци во северна Грција ја пеат една од најпознатите...
Uncategorized

Најженствените костими за капење ги најдовме во Women’secret (ГАЛЕРИЈА)

admin
Деновите стануваат подолги, температурите повисоки, а желбата да излеземе и да се забавуваме сè поголема. Да, доаѓа летото! Она време од годината кога сите мислат...