Дома автори мислења од Ferad Aruc

Ferad Aruc

1697 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ
Крајот на средното училиште сите ученици се обидуваат да го прослават на посебен начин, но тинејџерите во Норвешка го избрале најшокантниот, па дури и опасен за минувачите. Нивната прослава подразбира групен секс, и тоа на јавни места. Како што се истакнува, посебно на удар се возачите чие внимание го привлекуваат...
Рускиот научник Владимир Углев, кој помогнал да се развие нервниот агенс "Новичок" за Советскиот сојуз, рекол дека целта на програмата била да се произведе многу помоќна супстанца од нервниот агенс "VX", дури и до 10 пати. "Ние го направивме тоа", рекол 71-годишниот Углев за "BBC". Како што се наведува, ако...
Ангелот на "Victoria’s Secret", Бела Хадид, на Инстаграм објавила фотографии во провокативно издание, и дополнително ги предизвикала фановите да ја "уловат". Манекенката Бела Хадид на Инстаграм објавила серија фотографии на кои позира само во сако и проѕирен топ, кој малку препушта на имагинацијата. Бела покрај фотографиите напишала: "Подготвена за излегување" и...
На германските автопати, "Model 300" на "Tesla" може да забрза до максимум, без притоа да прекрши некој од тамошните закони. Сепак, тоа не може да трае долго, со оглед на тоа дека батеријата ќе се потршо за кратко време. На интернет се појавило видео од ова возило, кое на...
Две години по смртта на музичарот Принц, обвинителството објавило дека во тој случај нема да поднесат никакви обвиненија, бидејќи е невозможно да се утврди како поп-ѕвездата ги набавила лековите кои го убиле. Обвинителството со еден лекар кој на Принц му препишувал лекови, постигнало договор според кој тој само ќе плати...
По бројните скандали околу разводот и тврдењата дека консумирала кокаин пред своите деца, познатата пејачка покажала дека оди понатаму и дека критиките од јавноста воопшто не ја допираат. Сега се соблекла топлес, не грижејќи се за погледите на шокираните минувачи. 42-годишната Мел, некогашна членка на славната група "Spice Girls", одлучила...
Австрискиот канцелар, Себастијан Курц, стана предмет на шега во неговата земја откако корисниците на интернет успеале да откријат дека врамената слика пред која се фотографирал е всушност обработена во фотошоп и дека всушност на нејзината оригинална верзија била жена која пуши голема цигара со марихуана. Себастијан Курц неодамна беше во...
Ауди повторно воодушеви и според многумина, го претстави најубавиот караван автомобил на светот. Дизајнерите и инжинерите на германскиот гигант очигледно пронашле генијален баланс помеѓу функционалноста и атрактивноста. Очекувано, новиот Avant ја има предната маска како и лимузинската изведба А6 каде што доминираат LED светлата со Matrix технологија. Исто е и со...
Некои луѓе имаат изразен сексуален нагон и тоа воопшто не им претставува проблем во животот. Можат да уживаат во обилен секс без разлика на тоа дали го прават со еден партнер или повеќемина. А целото искуство им е сигурно, задоволително и им овозможува уживање. Но, за некои луѓе, изразениот сексуален...
Благодарение на најновата технологија која што открива употреба на мобилни уреди, возачите кои што користат телефон додека возат, наскоро би можеле да бидат казнети и без да го знаат тоа. Новиот софтвер ќе биде инсталиран на веќе постоечките статички камери сместени на автопатите и раскрсниците во Австралија. Не само што благодарение...
Зошто жените плаќаат за секс? Три жени искрено проговориле за британскиот магазин "Metro". Нивните одговори стигнале после отворената анкета која авторката ја направила на почетокот од годината. Добила повеќе од 200 одговори од мажите кои нудат сексуални услуги и добила три одговори од жени. Ева Имам партнер. Имам 32 години, а...
Најпознатиот магионичар на светот Дејвид Коперфилд морал да открие како го изведува својот познат трик “Lucky #13”, откако еден од посетителите на неговото шоу во Лас Вегас бил повреден во текот на изведувањето на овој трик. Британецот Гавин Кокс (58) бил еден од посетителите кои биле одбрани за изведување на...
Нападот се случил во берлинската населба Прензлауер Берг, со претежно граѓанско-интелектуално население. Германската јавност е шокирана од новиот антисемитски напад кој во вторникот вечерта се случил во Берлин. Веста и снимката од нападот со огромна брзина се прошириле на социјалните мрежи. На снимката снимена со мобилен се гледа еден арап, кој...