vesti24.mk

Author : hacci

ЗАБАВА

Четири години мислела дека татко и е починат – животната драма на српската пејачка

hacci
Пејачката Анабела Атијас неколку пати ја споделила со јавноста својата тажна приказна од времето на војната. Пејачката која веќе призна дека трпела насилство во бракот...
ЖИВОТ

Додека правеше „селфи“ пред возот кој пристигнуваше, машиновозачот го шутна по глава!

hacci
Тинејџерот Џаред Мајкл од САД неодамна се обидел на направи селфи фотографија пред возот кој се доближувал кон него. И покрај тоа што Мајкл бил...
ВЕСТИ

ВИДЕО: Голема поддршка за Мисајловски и Трајановски во Ѓорче- салата преполна, атмосферата победничка

hacci
Победничка атмосфера вечерва во домот на култура во Ѓорче Петров каде се одржа промоција на кандидатот за градоначалник на Град Скопје Коце Трајановски и на...
ЖИВОТ

Срцето ќе ви се стопи: Овој маж ќерката на Цеца го држи на позадината од телефонот

hacci
Анастасија Ражнатовиќ со новата објава на Инстаграм ги разнежни и најледените срца. Ќерката на Цеца редовно објавува детали од приватниот живот на Инстаграм па тоа...
МАКЕДОНИЈА

Бугарија менува закони: Бугарски пасош ќе се вади за само 6 месеци

hacci
Бугарскиот заменик премиер Валери Симеонов за време на тркалезната маса на тема „Демографски политика и трудова мобилност“, изјави дека во моментот дури 53 000 апликации со...
ВЕСТИ

Груевски: Законот за јазици е неуставен, нечесен е односот на СДСМ и Заев кон Албанците

hacci
Според сите истражувања на јавното мислење најбитната работа за Албанците е економијата, отворањето на нови работни места, зголемување на животниот стандард и зголемувањето на платите...
МАКЕДОНИЈА

Груевски за „Алсат“: Зголемувањето на минималната плата е вештачко, нема реална основа

hacci
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во денешното гостување во емисијата „200“ на телевизијата АлсатМ истакна дека нема нешто посебно што би можел да каже дека...
ЗАБАВА

Фото: Ова е новата девојка на сопругот на Јелена – збеснала кога го приведувале

hacci
Зоран Марјановиќ, сопругот на убиената Јелена, е уапсен и се наоѓа засега во притвор за бруталниот злочин кој ги потресе Србија и регионот. При апсењето,...
ЗАБАВА

(Видео) Air Selfie: Пристигна новата ера на селфи фотографиите

hacci
Air Selfie функционира како дрон со џебна големина, а неговото користење е многу едноставно. Летањето се управува со џојстик преку мобилна апликација, а сите фотографии...
ЖИВОТ

Медицински сестри зачудени од големината на половиот орган на починат пациент

hacci
Пет медицински сестри се суспендирани во една болница во Денвер поради непрофесионално однесување. Сестрита ја забележале големината  на„алатка“ на еден пациент додека бил жив, а...