Богојески: Осум луѓе од најблиското опкружување на Груевски се заштитени сведоци на СЈО

1733

Во вечерашната Топ Тема на телевизија Телма, Петар Богојески, еден од членовите на иницијативата за реформи во ВМРО – ДПМНЕ, изјави дека осум функционери на ВМРО-ДПМНЕ, луѓе од највисокото партиско раководство, всушност од најблиското опкружување на лидерот Никола Груевски се заштитени сведоци на СЈО.

Тој рече дека нема информации дали Груевски и поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков го знаат тоа и порача тие повеќе да се плашат од потезите на луѓето од своето опкружување, отколку од „реформаторите“.

 

Loading...