Даглас Коста направи трансфер од Баерн во Јувентус за 46 милиони евра

Бразилскиот фудбалер Даглас Коста направи трансфер од Баерн во Јувентус откако ги помина лекарските прегледи, соопшти шесткратниот последователен шампион на Италија.

Даглас Коста во Торино доаѓа на двегодишен заем за шест милиони евра, со тоа што Јувентус има обврска подоцна да го откупи за уште 40 милиони.
Итриот крилен фудбалер од Минхен си замина само по еден ден откако во Баерн стигна Џејмс Родригес од Реал Мадрид за 45 милиони евра и ја засили веќе силната конкуренција во редот за врска.
Некогашниот фудбалер на Шахтар минатата сезона беше незадоволен од минутажата кај тренерот Карло Анчелоти и поради тоа инсистираше да ја промени средината.

 

Loading...