vesti24.mk
Uncategorized

Домашен сок кој го намалува високиот крвен притисок

ECA
За да направите природен и здрав пијалок за намалување на крвниот притисок кој е многу лесен и едноставен за подготовка:

Потребни состојки:

  • 1 цвекло со средна големина
  • 2 круши
  • половина лимон
  • парче корен од ѓумбир  со големина 2-3 cm или лажица ѓумбир во прав
  • вода по потребаПодготовка:

Излупете ги крушите и цвеклото, додадете го сокот  од половина лимон и парчето ѓумбир во блендер и  мешајте се додека не се добие мазна паста.

Ако е премногу густа, додадете вода по потреба. Пијте само свежо. За најдобри резултати консумирајте го 4-5 пати неделно.

Loading...

Related posts