ФОТО: Топлес на „Golden beach“ во Охрид

Златната плажа во Охрид е омилено сврталиште и на домашните познати фаци било да се естрадњаци, спортисти, политичари, актери…

-200 лежалки на плажата, 80 околу базенот, 50 сепариња, повеќе од 100 маси… Доминантна бела боја… Познати фаци – плева. Музиката – одлична. Впечатокот – отприлика како да сте на некоја луксузна плажа низ светов, во некое монденско летувалиште, а не во нашиот Охрид. Вака накусо би можела да се опише атмосферата на најлуксузната охридска плажа “Golden beach”, која годинава дефинитивно, иако според најавите допрва треба да расте, ги однесе симпатиите на сите и без конкуренција е најубавото нешто што досега му се случило на градот, пишува Вечер.

Фудбалерот Влатко Грозданоски меѓу бројните познати фаци

Ниту топлес сончањето на изостанува

извор:курир

Loading...