vesti24.mk
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Главната обвинителка ликвидирана пред својот дом од страна на Руската мафија

ECA

Руската главна обвинителка задолжена за корупцијата е убиена пред својот дом во близина на рускиот главен град Москва.

Главната обвинителка задолжена за криминал и корупција во земјата, е убиена во близина на рускиот главен град, пренесуваат тамошните медиуми.

Од московското одделение на Истражниот комитет тврдат дека 45-годишната обвинителка Јевгенија Шишкина била застрелана во вратот на 10-ти октомври кога излегувала од зградата каде што бил нејзиниот стан во градот Архангелск во близина на Москва.

Портпаролката на Истражниот комитет на Русија, Олга Вради изјавила за руските медиуми дека обвинителката Шишкина константно добивала закани од руското подземје, а пред неколку месеци бил запален и нејзиниот автомобил.

Меѓу другото, од рускиот Истражен комитет соопштија дека нивниот челник, Александр Бастрјкин, сега лично го превзел водењето на истрагата за ликвидацијата на познатата руска обвинителка.

Loading...

Related posts