Искршен автомобил на македонски турист во Калитеа, Грција – Фото

Уште еден Македонец се врати разочаран од својот годишен одмор во соседна Грција.

До редакцијата на Прес 24 пристигнаа фотографии од оштетен автомобил со скопски регистарски таблички кој бил оштетен во текот на изминатата ноќ во познатата туристичка дестинација Калитеа.

Ова не е прв пример на Македонци кои се враќаат во Македонија со искршени или оштетени автомобили од соседна Грција.

извор:скопје24

Loading...