vesti24.mk
ВЕСТИ СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Италијанската полиција објави видео од уривањето на мостот во Џенова

ECA

Во Италија во саботата е прогласен ден на жалост поради жртвите од уривање на мостот во Џенова, при што загинаа 38 луѓе, а од 10 до 20 лица се водат како исчезнати.

Италијанската полиција денеска објави видеоснимка на која се гледа како за само 2-3 секунди се урива целата бетонска конструкција. Иако на видеото не се гледа целиот мост, сепак од она што може да се види е јасно дека сѐ се случило многу брзо и луѓето што се нашле во моментот на мостот немале време да се спасат.

Genoa bridge collapse cought on CCTV

Video of moment Genoa bridge collapses released by policeREAD MORE: https://www.rt.com/trends/genoa-bridge-collapse-italy/

Posted by RT on Monday, 20 August 2018

Loading...

Related posts