ИЗДРЖИ ШАМПИОНЕ: Македонската гордост Кристијан Воденски ги шокираше фановите на Фејсбук

Младиот македонски шампион Кристијан Воденски на својот ФБ профил објави фотографија на која има видни повреди.

-Во Беровската амбуланта и во Кочанската болница ме пречекаа 6 доктори да ме прегледат. Фала на сите доктори. Денеска е подобро, напиша Воденски.

Засега не е познато што му се случило на талентираниот млад борач кој се натпреварува со голем успеси во Германија, а по потекло е од Македонија.

Ние му посакуваме што побрзо заздравување.

Gestern hatte ich einen Unfall in Mazedonien, im Krankenhaus wurde ich gleich von 6 Ärzten untersucht, Ärzte die frei…

Posted by Christian Vodenski on Sunday, July 16, 2017

извор:курир

Loading...