Дома СПОРТ

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Меси за големата промена во неговата игра: Порано бев себичен, а сега….

Лионел Меси уште еднаш ја воодушеви светската спортска јавност со својата претстава на „Камп Ноу“ за време на реванш осминафиналето меѓу Барселона и Челси...

Шест најголеми грешки кои ги прават аматерите после тренирање

Тренингот е само дел од процесот наречен здрав живот, нешто што аматери кои допрва почнале со вежбање треба да го научат, посебно кога станува...

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони...

Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на...

Професионален боксер: Вељко Ражнатовиќ нокаутираше Бугар

Синот на фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, денес во Јагодина постигна голема победа во првиот професионален боксерски натпревар, а според она што го...

Серхио Рамос дојде на тренинг со „Фиќо“ и ги насмеа присутните во тренинг центарот

Капитенот на Реал Мадрид, ги изненади сите присутни пред тренинг-кампот на клубот кога пристигна со Seat 600, или кај нас многу попознато како „Фиќо“. Сите...

(ВИДЕО) НЕ Е ЗА ЛУЃЕ СО СЛАБ ЖЕЛУДНИК: Го собори рекордот во кревање тегови,...

Вознемирувачка сцена ни пристигнува од Америка во натпреварувањето во кое Русин го собори сопствениот рекорд во кревање тегови. Михаилу Шивљаков, во обид да го крени...

Што правел Астори поред кобната ноќ: Ги остави копачките во мојата соба, ми рече...

Целиот свет беше шокиран по смртта на капитенот на Фиорентина, Давиде Астори. Многумина од неговите поранешни соиграчи и противници се простија на емотивен начин...

18+ Се појавија експлицитните фотографии од пијаната пливачка: Еве како се најде среде скандал

Познатата американска скокакча во вода Касиди Кук (22) се најде во центарот на скандал откако нејзините порно фотографии завршија на интернет. Се сомнева дека младата...

(ВИДЕО) ЈУСЕИН БОЛТ И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА ФУДБАЛЕР: Еве за кого потпиша најбрзиот човек на...

Пензионираниот спринтер и најбрзиот човек на сите времиња сонуваше да стане професионален фудбалер, а денес тој сон му се оствари. Не стана член на Манчестер...

Ја воодушеви цела Барселона: Македонката Андонова во стилот на Шаќири со гол директно од...

Наташа Андонова е првата македонска фудбалерка која успеа да го повтори ремек делото на Артим Шаќири во Саутемптон и да постигне гол од корнер. Во...

(ВИДЕО) Наместо ракомет – циркус: Се степаа директорите на Војводина и Динамо Панчево!

Прашање е уште колку шлаканици може да трпи српскиот спорт по сите резили кои се случија во последниве денови. Од ниските обвинувања меѓу ракометарите репрезентативци и...

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое...

Мајсторијата на Фелипе вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Денес во рамките од фудбалскиот Куп на Македонија се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија. По водството на гостите, Бразилецот Фелипе од слободен удар...

НАЈНОВИ