Дома СПОРТ

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Лекарите велат дека Шуми може да се „разбуди“

Германскиот доктор Марк Оберман им даде на фановите на Михаел Шумахер надеж дека постои шанса најуспешниот Формула 1 возач на сите времиња да почне...

(ВИДЕО) Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот

Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со резултат од 3-1 во осмина финалето од Лигата на Шампионите. НАјдобриот...

Билетите за Реал – ПСЖ по 24.000 евра биле распродадени за помалку од 40...

Влезниците за дуелот Реал Мадрид и Пари Сент Жермен на „Сантиаго Бернабеу“ во Лигата на шампиони, беа распродадени за само 37 минути, пренесуваат шпанските...

Реал Мадрид без ниту едно од 40 предложени засилувања во зимскиот трансфер рок

На европскиот шампион Реал Мадрид му биле предложени 40 фудбалери во последните денови од јануарскиот трансфер период кој вчера беше затворен. Според „Марка“ меѓу понудените...

Ибрахимовиќ во Штип ловел диви свињи, но и го финиширал трансферот во – САД

Шведскиот фудбалски интернационалец и ѕвезда на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ викендов беше во Македонија, поточно на лов на диви свињи во Штип, од каде...

Балканскиот фудбалер го освои убавата Швеѓанка – постара е 11 години, а изгледа бомбастично

Златан Ибрахимовиќ оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех зад успех. Негова најголема поддршка е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Таа од него е...

Продолжува мизеријата на Реал: „Кралевите“ елиминирани од Купот на Шпанија на сред „Бернабе“(видео)

Фудбалерите на Леганес приредија вистинска сензација и го исфрлија Реал Мадрид од Купот на Шпанија. Малиот клуб од шпанската престолнина успеа вечерва да слави...

Без Кире Лазаров вечерва – Македонија против Данска

Македонија по двата пораза ги загуби шансите за полуфинале, но се уште има теоретски шанси за третото место во Групата 2 и учество во...

Драматичен натпревар против Чешка: Водевме цел натпревар, а на крајот промашивме пенал за нерешено...

Нашата ракометарна репрезентација во супер драматичен меч доживеа пораз од Чешка со 25-24 во вториот меч од втората фаза во Вараждин. Избраниците на Раул Гонзалес...

Гонзалес: Немавме среќа во последните моменти

По натпреварот зборуваше селекторот Раул Гонзалес кој сметаше дека шансата за Македонија бил денешниот натпревар. „Одигравме добро, но немавме среќа во последните моменти. Чешка одигра...

Добри вести: Повредата на Кире не е најстрашна

Повредата на Кире Лазаров не е толку тешка како што се очекуваше и најавуваше, пишува порталот Екипа повикувајќи се на свои извори вели дека...

Еве го моментот кога се повреди Кире Лазаров

Најдобриот македонски ракометар Кирил Лазаров се здоби со повреда на дуелот против Шпанија и продолжението од Европското првенство (ЕП) за него е под знак...

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров...

НАЈНОВИ