Дома СПОРТ

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Страшен нокаут на Македонецот Даниел

Даниел Стефановски, македонскиот К1-борач, забележа голема победа над Романецот Алекс Филип во дуелот во Букурешт. И покрај тоа што за противник имаше десет години повозрасен...

Водителка доживеала оргазам додека вежбала во теретана

Не е тајна дека можете да доживеете оргазам додека вежбате во теретана, а 27 годишната водителка на радио, Поли Хардинг од Австралија јавно призна...

ФОТО: Богдановиќ му испрати порака на Антиќ- Перо му врати, па ја „спукаа“ на...

Перо Антиќ стана апсолутен хит во кошаркарска Европа поради начинот на кој го урна „кралот“ среде Мадрид, а неговата финта со која го испрати...

Буфон го расплака светот: Касилјас со емотивна порака (фото)

Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација, а за негова несреќа, судбината...

ФИФА ја казни Србија со 180.000 евра

Дисциплинската комисија на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) му изрече висока парична казна, од 215.000 швајцарски франци (околу 180.000 евра), на Фудбалскиот сојуз на Србија...

Балканскиот фудбалер го освои убавата Швеѓанка – постара е 11 години, а изгледа бомбастично

Златан Ибрахимовиќ оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех зад успех. Негова најголема поддршка е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Таа од него е...

Мајсторијата на Фелипе вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Денес во рамките од фудбалскиот Куп на Македонија се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија. По водството на гостите, Бразилецот Фелипе од слободен удар...

Се појави снимка од судница: Роналдо сака да си замине од Реал Мадрид, открива...

Никогаш немав никакви проблеми во Англија. Како што знаете, мојот живот отворена книга. Не можам да сокријам ништо, но морам да признаам дека би...

Историски златен медал за Македонија!

Нашиот најдобар каратист на сите времиња Дејан Недев освои злато и стана светски шампион во кати на 7-от Светски фудокан карате-до шампионат кој од...

(ВИДЕО) ЈУСЕИН БОЛТ И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА ФУДБАЛЕР: Еве за кого потпиша најбрзиот човек на...

Пензионираниот спринтер и најбрзиот човек на сите времиња сонуваше да стане професионален фудбалер, а денес тој сон му се оствари. Не стана член на Манчестер...

Ја воодушеви цела Барселона: Македонката Андонова во стилот на Шаќири со гол директно од...

Наташа Андонова е првата македонска фудбалерка која успеа да го повтори ремек делото на Артим Шаќири во Саутемптон и да постигне гол од корнер. Во...

Мајсторијата на Столе – најубавиот гол од мечот против Германија (ВИДЕО)

Иако, на сите во меморија ќе ни остане промашувањето на 15тина секунди до крајот, Стојанче Стоилов го постигна најубавиот од 50-те гола во емиционалното соочување...

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое...

НАЈНОВИ