Дома СПОРТ

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

УЕФА избра тим на векот

УЕФА го направи изборот на најдобри играчи и на најдобри клубови во овој век. Тимот е направен врз основа на успесите, победите и рангирањето на...

ФОТО: Богдановиќ му испрати порака на Антиќ- Перо му врати, па ја „спукаа“ на...

Перо Антиќ стана апсолутен хит во кошаркарска Европа поради начинот на кој го урна „кралот“ среде Мадрид, а неговата финта со која го испрати...

Вардар најде замена за Штербик, познатиот голман доаѓа во европскиот првак

Вардар започна со составување на тимот за следната сезона. По серијата официјални заминувања, стигнуваат првите информации за новите лица во таборот на „црвено-црните“, едно...

Официјално: Штербик го напушта Вардар

Вардар останува без можеби својот клучен играч, голманот на Вардар, Арпад Штербик, се враќа во клубот каде што играше пред многу години, унгарскиот Веспрем....

Што ќе се случи со Барса и Реал по прогласувањето независност на Каталонија? Одговорот...

Шпанскиот парламент во петокот одобри воведување на итни мерки во Каталонија, кратко време откако каталонскиот парламент изгласа независност на покраината на североисточниот дел на...

Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

Чуварот на мрежата на европскиот првак Вардар, Штербик сосема очекувано е избран за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт,...

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,...

Буфон го расплака светот: Касилјас со емотивна порака (фото)

Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација, а за негова несреќа, судбината...

ФИФА ја казни Србија со 180.000 евра

Дисциплинската комисија на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) му изрече висока парична казна, од 215.000 швајцарски франци (околу 180.000 евра), на Фудбалскиот сојуз на Србија...

Историски златен медал за Македонија!

Нашиот најдобар каратист на сите времиња Дејан Недев освои злато и стана светски шампион во кати на 7-от Светски фудокан карате-до шампионат кој од...

Ристовски одличен во ремито против Јувентус

Стефан Ристовски, македонскиот репрезентативец и играч на Спортинг, одигра фантастична партија во дресот на клубот од Лисабон, кој ремизираше 1-1 против Јувентус. Поради повредата на...

НАЈНОВИ