Дома СПОРТ

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Бешикташ профитираше, Тосун во Англиски клуб за 25 милиони евра!

Тосун во Бешикташ направи трансфер во 2014 година од Газијантеп, додека претходно настапуваше за Ајнтрахт од Франкфурт, каде што ги помина младите селекции. Турскиот фудбалски...

Историски златен медал за Македонија!

Нашиот најдобар каратист на сите времиња Дејан Недев освои злато и стана светски шампион во кати на 7-от Светски фудокан карате-до шампионат кој од...

Штербик прогласен за најдобар ракометар во светот

Чуварот на мрежата на европскиот првак Вардар, Штербик сосема очекувано е избран за најдобар ракометар во светот, во изборот кој го направи ракометниот сајт,...

(ВИДЕО) Наместо ракомет – циркус: Се степаа директорите на Војводина и Динамо Панчево!

Прашање е уште колку шлаканици може да трпи српскиот спорт по сите резили кои се случија во последниве денови. Од ниските обвинувања меѓу ракометарите репрезентативци и...

Невидена катастрофа во Вараждин по 30 минути игра: Македонија сомелена, Кире се повреди

Шпанија води со неверојатни 15:6 по 30 минути игра во првиот меч од главната фаза во Вараждин против нашата репрезентација. По лошиот почток, работите за...

Балканскиот фудбалер го освои убавата Швеѓанка – постара е 11 години, а изгледа бомбастично

Златан Ибрахимовиќ оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех зад успех. Негова најголема поддршка е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Таа од него е...

Крај на една голема ера: Иниеста по 20 години ја напушта Барса

Интерецни вести пристигнуваат од Каталонија. Имено, капитенот на Барселона, Андреас Иниеста, би можел да го напушти овој клуб после 20 години. Како што тврдат каталонските...

Турција: Дербито меѓу Фенер и Бешикташ прекинато

Лудило во Турција: Дербито меѓу Фенер и Бешикташ прекинато Тотален хаос на мечот од полуфиналето во Купот на Турција меѓу Фенербахче и Бешикташ кој е...

Мајсторијата на Фелипе вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Денес во рамките од фудбалскиот Куп на Македонија се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија. По водството на гостите, Бразилецот Фелипе од слободен удар...

Мајсторијата на Столе – најубавиот гол од мечот против Германија (ВИДЕО)

Иако, на сите во меморија ќе ни остане промашувањето на 15тина секунди до крајот, Стојанче Стоилов го постигна најубавиот од 50-те гола во емиционалното соочување...

Почнува ракометното лудило во Хрватска, Македонија се надева на добар пласман

Со четири натпревари кои ќе се играат попладнево во Сплит и Пореч, ќе започне 13-то Европското првенство за ракометари кое ќе заврши на 28...

Батистута: Меси никогаш нема да биде како Марадона!

Габриел Омар Батистута, или за италијанската спортска јавност многу попознат како „Габигол“ одбележа една значајна ера во Калчолигата на крајот на 90-тите години и...

Нејмар би се вклопил во Реал, лесно може да биде купен за 400 милиони...

Реал Мадрид лесно се справи со предизвикот наречен ПСЖ во Лигата на шампионите, иако задачата му беше олеснето со отсуството на најдобриот играч на...

НАЈНОВИ