Дома СПОРТ страница 2

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Заврши првенството за Кире Лазаров, Раул не верува дека капитенот ќе може да игра

Македонија се соочува со огромен хендикеп во пресрет на двата преостанати меча од групата во Вараждин на ЕП во Хрватска, бидејќи, најверојатно, Кире Лазаров...

Ништо не е загубено: Со 4 бода одиме во полуфинале, само Кире да е...

Македонија загуби од Шпанија со убедливи 31:20, но тоа апсолутно не значи дека сме ги загубиле шансите за место во првата четворка на Европското ракометно...

Невидена катастрофа во Вараждин по 30 минути игра: Македонија сомелена, Кире се повреди

Шпанија води со неверојатни 15:6 по 30 минути игра во првиот меч од главната фаза во Вараждин против нашата репрезентација. По лошиот почток, работите за...

Марадона го смири Португалецот: Роналдо, многу си далеку од најдобар во историјата!

Легендарниот аргентински фудбалер Диего Марадона повторно му порача на Кристијано Роналдо дека е многу далеку од епитетот најдобар во историјата на фудбалот. Неодамна тој се...

Мајсторијата на Столе – најубавиот гол од мечот против Германија (ВИДЕО)

Иако, на сите во меморија ќе ни остане промашувањето на 15тина секунди до крајот, Стојанче Стоилов го постигна најубавиот од 50-те гола во емиционалното соочување...

Борко го „поздрави“: Червар: Неговото време помина, надвор е од врвниот ракомет…

Македонија позитивно го заврши и третиот меч во групата Ц против Германија (25-25) и со тоа ја обезбеди првата позиција и понесе три бода...

Гонзалес: Ќе биде чудно в недела против мојата Шпанија

Шпанскиот тренер Раул Гонзалес кој ја предводи македонската репрезентација на Европското првенство во Хрватска, в недела за првпат ќе има дуел против неговата земја. –...

ЕХВ ги објави термините: Немаме ни 20 часа одмор меѓу Чешка и Данска

Европската ракометна федерација ги објави термините во кои ќе се игра во втората фаза, на дуелите во Вараждин. Натпреварот против Шпанија, во недела почнува во...

Едно семејство ја спречува изградбата на новиот стадион на Челзи: Тврдокорни Англичани се нашле...

Лондон е град кој се гордее со веројатно најголем број на големи фудбалски стадиони, што и не е чудно со оглед на тоа дека...

Лино Червар дрско му одговори на Пепи Манасков

Лино Червар, хрватскиот ракометен стручњак и се уште актуелен предводник на Металург, во изјава за хрватски „РТЛ“ реагира на изјавата на македонската легенда Пепи...

Почнува ракометното лудило во Хрватска, Македонија се надева на добар пласман

Со четири натпревари кои ќе се играат попладнево во Сплит и Пореч, ќе започне 13-то Европското првенство за ракометари кое ќе заврши на 28...

Ова е тимот на годината: Најдобрите единаесет во изборот на УЕФА

Европската фудбалска федерација (УЕФА) со помош на фановите ширум светот и рекордните 8,779,639 гласови го избра најдобриот тим за 2017 година. Формацијата е 4-4-2 која...

Ова е распоредот на натпревари на нашите ракометари на ЕП во Хрватска

Во петок на 12-ти јануари, започнува Европското првенство во ракомет, на кое ќе учествува и македонската ракометна репрезентација. Првенството ќе трае до 28-ми јануари,...

НАЈНОВИ