Дома СПОРТ страница 3

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

18+ Се појавија експлицитните фотографии од пијаната пливачка: Еве како се најде среде скандал

Познатата американска скокакча во вода Касиди Кук (22) се најде во центарот на скандал откако нејзините порно фотографии завршија на интернет. Се сомнева дека младата...

(ВИДЕО) ЈУСЕИН БОЛТ И ОФИЦИЈАЛНО СТАНА ФУДБАЛЕР: Еве за кого потпиша најбрзиот човек на...

Пензионираниот спринтер и најбрзиот човек на сите времиња сонуваше да стане професионален фудбалер, а денес тој сон му се оствари. Не стана член на Манчестер...

Ја воодушеви цела Барселона: Македонката Андонова во стилот на Шаќири со гол директно од...

Наташа Андонова е првата македонска фудбалерка која успеа да го повтори ремек делото на Артим Шаќири во Саутемптон и да постигне гол од корнер. Во...

(ВИДЕО) Наместо ракомет – циркус: Се степаа директорите на Војводина и Динамо Панчево!

Прашање е уште колку шлаканици може да трпи српскиот спорт по сите резили кои се случија во последниве денови. Од ниските обвинувања меѓу ракометарите репрезентативци и...

Дарко Панчев изјави: Самсоненко никому не останал должен, играчите тоа го знаат

Одамна се зборува за незадоволство кај фудбалерите на Вардар поради заостанатите плати што им се должат, па навивачите со право прашуваат дали незадоволството кое...

Мајсторијата на Фелипе вреди да се погледне неколку пати (ВИДЕО)

Денес во рамките од фудбалскиот Куп на Македонија се одигра натпреварот помеѓу Вардар и Шкендија. По водството на гостите, Бразилецот Фелипе од слободен удар...

Крај на една голема ера: Иниеста по 20 години ја напушта Барса

Интерецни вести пристигнуваат од Каталонија. Имено, капитенот на Барселона, Андреас Иниеста, би можел да го напушти овој клуб после 20 години. Како што тврдат каталонските...

Лекарите велат дека Шуми може да се „разбуди“

Германскиот доктор Марк Оберман им даде на фановите на Михаел Шумахер надеж дека постои шанса најуспешниот Формула 1 возач на сите времиња да почне...

(ВИДЕО) Вистинска „Магија“ на Роналдо од белата точка: Топката се поддига пред ударот

Кристијано Роналдо беше еден од протагонистите во победата на Реал Мадрид против ПСЖ со резултат од 3-1 во осмина финалето од Лигата на Шампионите. НАјдобриот...

Билетите за Реал – ПСЖ по 24.000 евра биле распродадени за помалку од 40...

Влезниците за дуелот Реал Мадрид и Пари Сент Жермен на „Сантиаго Бернабеу“ во Лигата на шампиони, беа распродадени за само 37 минути, пренесуваат шпанските...

Реал Мадрид без ниту едно од 40 предложени засилувања во зимскиот трансфер рок

На европскиот шампион Реал Мадрид му биле предложени 40 фудбалери во последните денови од јануарскиот трансфер период кој вчера беше затворен. Според „Марка“ меѓу понудените...

Ибрахимовиќ во Штип ловел диви свињи, но и го финиширал трансферот во – САД

Шведскиот фудбалски интернационалец и ѕвезда на Манчестер јунајтед, Златан Ибрахимовиќ викендов беше во Македонија, поточно на лов на диви свињи во Штип, од каде...

Балканскиот фудбалер го освои убавата Швеѓанка – постара е 11 години, а изгледа бомбастично

Златан Ибрахимовиќ оствари блескава фудбалска кариера. Гол по гол, успех зад успех. Негова најголема поддршка е неговата невенчана сопруга Хелена Сегер. Таа од него е...

НАЈНОВИ