Дома СПОРТ страница 7

СПОРТ

македонски спорт, фудбал, кошарка, ракомет, тенис...

Што ќе се случи со Барса и Реал по прогласувањето независност на Каталонија? Одговорот...

Шпанскиот парламент во петокот одобри воведување на итни мерки во Каталонија, кратко време откако каталонскиот парламент изгласа независност на покраината на североисточниот дел на...

ПСЖ му исполни уште една желба на Нејмар вредна 9 милиони евра!

„Светците“ прават се за нивната прва ѕвезда да биде среќна, од Бразил пристигнуваат информации дека ПСЖ позитивно одговорил на молбата на Нејмар и на...

Стартот на НБА лигата за него беше хорор

Кошаркарот на Бостон Селтик, Гордон Хејворд, по само 7 минути на мечот со Кливленд заработи потешка повреда на зглобот која на подолг период ќе...

Вардар покажа кој е европски шампион: Барса доби ракометна лекција во Скопје!

Европскиот првак Вардар демонстрира моќ на домашно тло и направи голем исчекор кон првото место во групата „А“ во Лигата на шампионите. На колена...

(Видео) На фудбалер на Звезда му го вадеа јазикот за да му го спасат...

Фудбалерот на белградска Црвена Звезда, Абрахам Фримпонг се повреди денеска на мечот од Купот на Србија против Динамо Врање (5-0) и ги преплаши гледачите...

Македонија со 13-годишната Ангела првпат на уметничко лизгање

Македонија првпат учествува на натпревар од светски ранг во уметничко лизгање. Ангела Прилепчанска е нашата претставничка на ISU Junior Grand Prix во Загреб, Хрватска....

Вардар се сели од арената „Филип Втори“ поради високите цени за изнајмување

Фудбалскиот шампион на Македонија ФК Вардар ги откажа настапите на Националната Арена „Филип Втори“ и натпреварите од домашното првенство како домаќин ќе ги игра...

Се појави снимка од судница: Роналдо сака да си замине од Реал Мадрид, открива...

Никогаш немав никакви проблеми во Англија. Како што знаете, мојот живот отворена книга. Не можам да сокријам ништо, но морам да признаам дека би...

(Видео) Нокаут за паметење на Македонецот Даниел

Даниел Стефановски, македонскиот К1-борач, забележа голема победа над Романецот Алекс Филип во дуелот во Букурешт. Даниел за противник имаше десет години повозрасен борач од него,...

Страшен нокаут на Македонецот Даниел

Даниел Стефановски, македонскиот К1-борач, забележа голема победа над Романецот Алекс Филип во дуелот во Букурешт. И покрај тоа што за противник имаше десет години повозрасен...

НАЈНОВИ