7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

КУЈНА

Деликатес: Полнета кајгана

Направете деликатес од јајца кој е идеален за појадок или за рана вечера. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка. СОСТОЈКИ: 4 јајца 3 лажици...

Чоколадна торта готова за 20 минути!

Доколку ви треба брз десерт за ненајавени гости, спасот се крие во рецептот за чоколадна торта која можете да ја направите за 20 минути… СОСТОЈКИ: ...

Домашно крцкаво тесто за пица: По рецепт на вистински мајстори!

Кога еднаш ќе го направите сами, па ќе испадне како што се го замислиле, нема да ви падне на памет да купувате готово тесто! Уредничката...

Торта која потсетува на кремаст еклер – не се пече, но е многу вкусна

Кремастите торти се нешто на кое ретко кој може да одолее. Особено ако се лесни и едноставни, не само на вкус, туку и за...

Лесен и едноставен ручек: Рецепт кој е гледан од над 35 милиони луѓе во...

Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 35 милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот. Потребни ви се:...

Чоколадно суфле со едно јајце (без печење)

Потребни состојки: 1 јајце 100 гр шеќер 100 гр млеко 100 гр масло 8 лажици брашно 2 лажици какао 1 пакетче ванилин шеќер 1...

Торта од пудинг, кекс и кокос – нема печење, нема мачење

СОСТОЈКИ: 1 л млеко 2 кеси пудинг од ванила 250 гр шеќер 3 кеси ванилин шеќер 1 чоколада за готвење 200 гр мелени лешници 200 гр мелени кекси 200 гр кокос 1 пакување...

Посни кокос бомбици

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг од ванила 250мл вода 3 лажици шеќер 200 гр кокос 50 гр лешници   Начин на подготовка: Одзмете малку од водата за во неа д го разматите...

Направете си брзо и лесно палачинки од шише

За да направите палачинки од шише, потребен ви е омилениот рецепт за палачинки, обично пластично шише и инка. Сите состојки внесете ги во шишето...

Запекла банани во рерна: Овие трикови постојано ќе ги користите во кујната!

Овие трикови се многу корисни и ќе ве спасат при подготовката на храна! Во видеото откријте како да направите распрскувач на масло, супер слатки банани,...

Специјалитет кој ќе го јадете цел ден: Тури-потпечи

Направете вкусен специјалитет кој може да се јаде во било кој дел од денот. СОСТОЈКИ: 1/2 кг пченкарно брашно 1/2 кг пченично брашно масло сол ПОДГОТОВКА...

Крцкав компир каков што не сте јаделе – еве што е тајната

Направете супер крцкави компири какви што не сте пробале до сега. Сите ќе ви бараат рецепт: СОСТОЈКИ: 4-5 компири 1 лажица вегета 3 лажици пленкарно...

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: „Тулумби од рерна”

Совршен десерт кој може да го направите во вашата кујна. Омилениот вкус на тулумби во ново руво. Направете тулумби во рерна, еве и како. https://youtu.be/883tX2zNpv4 извор:...

НАЈНОВИ