НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Не сте излупиле лубеница вака – ви требаат 10 секунди

Супер трик за летото. Одберете си вкусна и сочна лубеница и излупете ја како професионалец. Еве како: https://youtu.be/W2CwwodTXno

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Компир на бугарски начин

Нешто ново и вкусно, а и какво може да биде кога е компир во прашање. Оваа намирница е најпопуларна и никогаш не излегува од...

До сега погрешно сме ги правеле палачинките

Низ социјалните мрежи деновиве се споделува едно видео кое покажува нов начин за печење на палачинки. Потребно е многу време да направите поголема количина, а...

Видео: Цел живот погрешно сте пржеле јајца – погледнете како се пржат правилно

Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е...

Ставила лажици на тестото: Ќе се изненадите откако ќе го видите резултатот, веднаш ќе...

Ако сакате да послужите крем сир или некој друг намаз како предјадење, тогаш овој оригинален трик е вистински за вас. Изненадете ги своите гости или...

Лесен и едноставен ручек: Рецепт кој е гледан од над 35 милиони луѓе во...

Овој видео рецепт е прегледан повеќе од 35 милиони пати, а тоа значи дека влегува во врвот на најпопуларните рецепти на светот. Потребни ви се:...

Крцкав компир каков што не сте јаделе – еве што е тајната

Направете супер крцкави компири какви што не сте пробале до сега. Сите ќе ви бараат рецепт: СОСТОЈКИ: 4-5 компири 1 лажица вегета 3 лажици пленкарно...

Специјалитет кој ќе го јадете цел ден: Тури-потпечи

Направете вкусен специјалитет кој може да се јаде во било кој дел од денот. СОСТОЈКИ: 1/2 кг пченкарно брашно 1/2 кг пченично брашно масло сол ПОДГОТОВКА...

Чоколадна торта готова за 20 минути!

Доколку ви треба брз десерт за ненајавени гости, спасот се крие во рецептот за чоколадна торта која можете да ја направите за 20 минути… СОСТОЈКИ: ...

Со оваа домашна смеса исчистете ги тепсиите

Поради постојано изложување на висока температура тавите и лонците ја губат бојата и обликот. Со време, поради постојано користење, тие изгледаат неупотребливо, па често ги...

Торта која потсетува на кремаст еклер – не се пече, но е многу вкусна

Кремастите торти се нешто на кое ретко кој може да одолее. Особено ако се лесни и едноставни, не само на вкус, туку и за...

Домашно крцкаво тесто за пица: По рецепт на вистински мајстори!

Кога еднаш ќе го направите сами, па ќе испадне како што се го замислиле, нема да ви падне на памет да купувате готово тесто! Уредничката...

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: „Тулумби од рерна”

Совршен десерт кој може да го направите во вашата кујна. Омилениот вкус на тулумби во ново руво. Направете тулумби во рерна, еве и како. https://youtu.be/883tX2zNpv4 извор:...

НАЈНОВИ