Чоколадна торта готова за 20 минути!

Доколку ви треба брз десерт за ненајавени гости, спасот се крие во рецептот за чоколадна торта која можете да ја направите за 20 минути… СОСТОЈКИ: ...

Торта од пудинг, кекс и кокос – нема печење, нема мачење

СОСТОЈКИ: 1 л млеко 2 кеси пудинг од ванила 250 гр шеќер 3 кеси ванилин шеќер 1 чоколада за готвење 200 гр мелени лешници 200 гр мелени кекси 200 гр кокос 1 пакување...

Домашно крцкаво тесто за пица: По рецепт на вистински мајстори!

Кога еднаш ќе го направите сами, па ќе испадне како што се го замислиле, нема да ви падне на памет да купувате готово тесто! Уредничката...

Деликатес: Полнета кајгана

Направете деликатес од јајца кој е идеален за појадок или за рана вечера. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка. СОСТОЈКИ: 4 јајца 3 лажици...

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: „Тулумби од рерна”

Совршен десерт кој може да го направите во вашата кујна. Омилениот вкус на тулумби во ново руво. Направете тулумби во рерна, еве и како. https://youtu.be/883tX2zNpv4 извор:...

Направете си брзо и лесно палачинки од шише

За да направите палачинки од шише, потребен ви е омилениот рецепт за палачинки, обично пластично шише и инка. Сите состојки внесете ги во шишето...

Посни кокос бомбици

Потребни состојки: 1 кесичка пудинг од ванила 250мл вода 3 лажици шеќер 200 гр кокос 50 гр лешници   Начин на подготовка: Одзмете малку од водата за во неа д го разматите...

Торта која потсетува на кремаст еклер – не се пече, но е многу вкусна

Кремастите торти се нешто на кое ретко кој може да одолее. Особено ако се лесни и едноставни, не само на вкус, туку и за...

Пригответе сами здрава мачканица: Хумус

Состојки: 250 г свежа леблебија 2 – 3 лажици таан 1 лимон 3 – 4 чешниња лук 5 супени лажици маслиново масло сол по вкус Приготвување: Потопете ја леблебијата во вода преку...

Утринска доза енергија – зелено смути

Ако наутро ви треба повеќе време да се разбудите и да ја кренете енергијата на ниво што ќе значи „нормално“ функционирање, тогаш вам не...

НАЈНОВИ