Рецепт: кофеинско смути за добро утро

Ова утро денот го започнуваме со одличен рецепт на Топ Шоп- коефеинско смути. Наместо само кафе наутро, за кое сите имаме навика, го предлагаме овој...

Свежа салата со рукола и суво овошје

Состојки: Свежа рукола Мали домати (шери) Црвен кромид Суви сливи без семка Суви смокви Семки од тиква Пармезан Маслиново масло Балсамико Приготвување:Во голем...

Чоколадна торта готова за 20 минути!

Доколку ви треба брз десерт за ненајавени гости, спасот се крие во рецептот за чоколадна торта која можете да ја направите за 20 минути… СОСТОЈКИ: ...

Домашно крцкаво тесто за пица: По рецепт на вистински мајстори!

Кога еднаш ќе го направите сами, па ќе испадне како што се го замислиле, нема да ви падне на памет да купувате готово тесто! Уредничката...

Фантастична пиво торта за викенд (ВИДЕО)

Фантастична пиво торта (ВИДЕО)

Кашлате од цигарите? – оваа смеса ќе ви помогне

Ако сте страсен пушач и не може да ги оставите цигарите иако се штетна и лоша навика, а многу кашлате, тогаш ова е решението...

Како да изберете сочна лубеница?

Не дозволувајте да ве излажат продавачите, пред ги извадите парите од паричникот, обрнете внимание на квалитетот на бостанот. Во изборот многу ќе ви помогнат...

Вкусен и здрав десерт за топлите денови

Малината е исклучително богатa со моќни антиоксиданси кои имаат анти-воспалителни дејства, го спречуваат дејството на штетните микроби и ги штитат клетките на телото. Малината...

Пригответе сами здрава мачканица: Хумус

Состојки: 250 г свежа леблебија 2 – 3 лажици таан 1 лимон 3 – 4 чешниња лук 5 супени лажици маслиново масло сол по вкус Приготвување: Потопете ја леблебијата во вода преку...

РУЧЕК ЗА САМО 20 МИНУТИ: Печени тиквички во рерна

Состојки: 3 тиквици (малку поголеми) 2 лажици маслиново масло 3 млад кромид босилек 150 гр изрендано сирење (ајдемер) 2 јајца 100 мл павлака за готвење 2 чешниња лук малку мускантно оревче сол, бибер по желба...

Супер брзи и вкусни закуски

Штотуку ви се најавија пријателите дека ќе поминат на мезе, а вас веќе ве фати паника? Ние имаме неколку одлични решенија за вашата трпеза...

Ќофтиња од пилешко и спанаќ

Ќофтињата се многу декоративни, па може да ги послужите во вид на канапеи во посебни пригоди. За 4 лица Варење: 120 мин. Приготвување: 10 мин. Печење: 30 мин. Состојки: 500...

Деликатес: Полнета кајгана

Направете деликатес од јајца кој е идеален за појадок или за рана вечера. Ова е рецептот, како и начинот на подготовка. СОСТОЈКИ: 4 јајца 3 лажици...

НАЈНОВИ