Направете си брзо и лесно палачинки од шише

За да направите палачинки од шише, потребен ви е омилениот рецепт за палачинки, обично пластично шише и инка. Сите состојки внесете ги во шишето...

Запекла банани во рерна: Овие трикови постојано ќе ги користите во кујната!

Овие трикови се многу корисни и ќе ве спасат при подготовката на храна! Во видеото откријте како да направите распрскувач на масло, супер слатки банани,...

Специјалитет кој ќе го јадете цел ден: Тури-потпечи

Направете вкусен специјалитет кој може да се јаде во било кој дел од денот. СОСТОЈКИ: 1/2 кг пченкарно брашно 1/2 кг пченично брашно масло сол ПОДГОТОВКА...

Крцкав компир каков што не сте јаделе – еве што е тајната

Направете супер крцкави компири какви што не сте пробале до сега. Сите ќе ви бараат рецепт: СОСТОЈКИ: 4-5 компири 1 лажица вегета 3 лажици пленкарно...

ВАКВИ НЕ СТЕ ПРОБАЛЕ: „Тулумби од рерна”

Совршен десерт кој може да го направите во вашата кујна. Омилениот вкус на тулумби во ново руво. Направете тулумби во рерна, еве и како. https://youtu.be/883tX2zNpv4 извор:...

Брз какао колач!

Наједноставен и најдобар какао колач кој ќе го јадете со сласт. Потребни состојки: 2 шолји јогурт 2,5 шолји брашно 1 шолја шеќер половина шолја зејтин 2 лажици какао 2 лажички сода...

Фантастична пиво торта за викенд (ВИДЕО)

Фантастична пиво торта (ВИДЕО)

Најсладок сладолед за ова лето: Сладолед од кокос со чоколада

За подготовка на овој сладолед потребни ви се 60 милилитри слатка павлака и 450 милилитри кокосово млеко. Слатката павлака изматете ја во шлаг, додадете го...

Торта со јагоди и сирење

Најубавата торта со јагоди и сирење. Специфичен вкус за вистински гурмани. Уживајте во подготвувањето. За кора:  4 јајца  125гр шеќер  50гр брашно  50гр нишесте За фил: ...

Слободно може да спржите јајца на шахта (ВИДЕО)

Пеколните темпаратури натераа еден човек од Лесковац Србија да докаже толку е жешко што може да спржи јајце на шахта. Погледнете во видеото: https://www.facebook.com/odtrinajgolem/videos/1419790851402061/?permPage=1

Утринска доза енергија – зелено смути

Ако наутро ви треба повеќе време да се разбудите и да ја кренете енергијата на ниво што ќе значи „нормално“ функционирање, тогаш вам не...

Мрзлива пита со вишни

Најубавата и најслатката пита што некогаш сте ја пробале. Вишните покрај карактеристичниот вкус ќе бидат и убав украс на оваа вкусна пита. Состојки: За тесто: 500гр меко...

НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ: Не сте излупиле лубеница вака – ви требаат 10 секунди

Супер трик за летото. Одберете си вкусна и сочна лубеница и излупете ја како професионалец. Еве како: https://youtu.be/W2CwwodTXno

НАЈНОВИ