7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

МОДА

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја претставува новата колекцијата за есен-зима 2017

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја создаде новата новата „pret – a – porter“ колекција за есен -зима 2017 под наслов „Муза“ (MUSE) каде што...

Фото: Сите се згрозени од новиот хит фустан – чини 736 долари

Овој фустан е прв пат покажан на модната недела во Милано, а сега може да се купи и онлајн. Таа е вистинско изненадување. Проѕирната пластична...

Нов тренд кај нас – металик-чизми

Металик-чизмите се вистински моден хит оваа есен. Од улиците на светските метрополи овој тренд полека се префрла и кај нас. Металик-чизмите се впечатливи и...

Патики кои го поделија светот: Која боја ја гледате на нив?

По фустаните, чантите и костимите за капење, на интернет се појави нова општичка илузија која претставува експеримент од поинаков тип на перцепција на различни...

Металик-јакните хит и кај нас

Осумдесеттите се враќаат во мода – металик, светли и шарени јакни. Најмодерни се јакните во бела, жолта, светлосина и во црвена боја. Но, модните куќи создадоа уште...

Северина се прошета во чизми од 700 евра

Хрватската поп-ѕвезда Северина постојано го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат тоа го направи со фотографија на Инстаграм на која носи чизми од 720...

Неџла стана заштитно лице на познат моден бренд: Сега и вие можете да се...

Популарната турска актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озџевит, стана заштитно лице на познат моден бренд, чија етикета е доста распространета и...

Викторија Лоба позира во долна облека „Сара фешн“ (ФОТО)

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима,...

Погледнете како изгледа Шакира без шминка

Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Секогаш максимално средена и изгледа прекрасно. На нејзиниот Твитер профил излезе интересно видео од нејзиниот тренинг во коe...

30 милиони долари е најскапиот фустан во светот

Малезискиот дизајнер Фаизали Абдула пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан, кој го нарече Nightingale...

Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од...

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата...

Хит-сандали за ова лето по кои „полудеа“ трендсетерките

Овие одлични сандали минатата година се носеа распарени, односно црна и бела заедно, што им даде посебен шарм, па затоа ги освоија трендсетерките. Станува...

6 знаци кои откриваат дека брада не е за вас

Денеска голем број на мажи носат брада само поради тоа што е мода или пак е симбол на хипстерско движење. Но, како што е...

НАЈНОВИ