(ФОТО/ВИДЕО) Арбенита Исмаили од Куманово меѓу најбараните манекенки во Мајами

Кумановката Арбенита Исмаили ги освојува модните агенти во Америка. Таа станува се попопуларна во манекенскиот свет, а во моментов е ангажирана во Мајами, Флорида. Арбенита...

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

На модниот пазар постојано се појавуваат некои необични парчиња облека кои предизвикуваат лавина на различни реакции кај луѓето. Овие кратки шорцеви се едни од...

Познатата модна куќа “Шанел” мета на критики поради последната кампања

Ќерката на супермоделот Синди Крафорд не само што се движи по нејзините чекори, туку и на само 16 години стана омиленото лице на светските...

Овие модели на фармерки ќе доминираат оваа пролет!

На прашањето кои модели на фармерки ќе доживеат голема популарност во пролетните месеци се обидоа да одговорат претставниците на американскиот бренд J Branda. Иако skinny...

Овие фустани ќе ве остават без здив!

Можеби имате видено секакви модни креации, но овие фустани навистина ќе ве изненадат. Француската дизајнерка Силви Факон создава фустани со прекрасни материјали и неверојатни детали кои...

Како ќе изгледаат Манго девојките оваа пролет?

Новата кампања на MANGO за сезона пролет-лето 2018 се фокусира на интимноста, врската меѓу луѓето и повикот кон природата. Моделите Ана Еверс, Амбер Валета...

Сега овие чевли се во мода

По модните доминации на белите чизми минатата сезона, на ред е еден многу попривлечен и поласкав тренд. Бројните славни дами веќе ги носат новите хит...

Овие панталони се во мода во 2018

Модните блогерки секоја година можеме да ги видиме во различни парчиња облека кои стануваат хит и на многу други девојки. Оваа година девојките од модниот...

Ова е венчаницата која „крена прашина“ на интернет – дали ви се допаѓа?

Иако за вкусовите не се дискутира, оваа венчаница предизвика многу коментари и некои од нив се дека е навистина грда, бизарна и дека жените...

Еве како изгледа маникир од 30 000 долари!

“Azature Black Diamond Nail Lacquer”  е лак со чисти дијаманти, а 3 000 долари чини лакирањето на еден нокт. Едно шишенце од овој лак...

ЕВТИН ТРИК ЗА НАЈЕФИКАСНО БРИЧЕЊЕ НА ПАЗУВИТЕ И НОЗЕТЕ

Бричењето со брич ќе заврши со мазна кожа само доколку пред самиот процес направите пилинг со оваа неверојатна состојка. Пред бричењето на нозете, пазувите или...

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу...

Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе...

Избрани најдобро облечените мажи во 2017 година

Магазинот Mr Porter објави листа на најдобро облечените мажи за 2017 година. Тие при изборот се воделе повеќе од квалитетниот начин на облекување и...

НАЈНОВИ