Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од...

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата...

Шминкерот на Ким Кардашијан ги советува дамите: „Фрлете го моливчето за веѓи и…“

Шминкерот и близок пријател на американската ѕвезда Ким Кардашијан, МариоДедивановиќ, ги советува дамите подлогата за шминка секогаш да ја избираат на дневна светлина, потоа,...

Фото: Сите се згрозени од новиот хит фустан – чини 736 долари

Овој фустан е прв пат покажан на модната недела во Милано, а сега може да се купи и онлајн. Таа е вистинско изненадување. Проѕирната пластична...

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу...

Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе...

Металик-јакните хит и кај нас

Осумдесеттите се враќаат во мода – металик, светли и шарени јакни. Најмодерни се јакните во бела, жолта, светлосина и во црвена боја. Но, модните куќи создадоа уште...

Нов тренд кај нас – металик-чизми

Металик-чизмите се вистински моден хит оваа есен. Од улиците на светските метрополи овој тренд полека се префрла и кај нас. Металик-чизмите се впечатливи и...

Овие панталони се во мода во 2018

Модните блогерки секоја година можеме да ги видиме во различни парчиња облека кои стануваат хит и на многу други девојки. Оваа година девојките од модниот...

Северина се прошета во чизми од 700 евра

Хрватската поп-ѕвезда Северина постојано го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат тоа го направи со фотографија на Инстаграм на која носи чизми од 720...

Неџла стана заштитно лице на познат моден бренд: Сега и вие можете да се...

Популарната турска актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озџевит, стана заштитно лице на познат моден бренд, чија етикета е доста распространета и...

Боите зборуваат: Во која изгледате интелигентно, а во која неодоливо (фото)

Боите се многу важни, како во модата така и во секојдневниот живот. Црната боја симболизира моќ и авторитет. Црната е боја на елеганцијата. Што мислите...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Згодни струмичанки се шетаа разголени низ центарот на градот

Жешка атмосфера на Леблебиџиска во Струмица… ФОТО: strumicadenes.mk

Само за најхрабрите, дали би ги носеле овие шорцеви?

На модниот пазар постојано се појавуваат некои необични парчиња облека кои предизвикуваат лавина на различни реакции кај луѓето. Овие кратки шорцеви се едни од...

Како да се облечете на работа во топлите денови

Во топлите денови проблем со кој се соочува секоја жена е изборот на облека. Знаеме дека пристојноста е приоритет кога станува збор на работното место,...

НАЈНОВИ