Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од...

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата...

Фустани од 70-тите ќе се носат оваа есен

Еден од водечките модни трендови за оваа есен, сигурно ќе биде модата од седумдесетите и се што е поврзано со неа. Долгите макси фустани...

Фантастични мејкап трикови со кои можете да изгледате како ѕвезда

Отсекогаш сте се прашувале зошто ѕвездите имаат сјајни насмевки од милион долари, или како секогаш им успева да изгледаат како штотуку излезени од козметички...

Погледнете како изгледа Шакира без шминка

Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Секогаш максимално средена и изгледа прекрасно. На нејзиниот Твитер профил излезе интересно видео од нејзиниот тренинг во коe...

Северина се прошета во чизми од 700 евра

Хрватската поп-ѕвезда Северина постојано го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат тоа го направи со фотографија на Инстаграм на која носи чизми од 720...

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја претставува новата колекцијата за есен-зима 2017

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја создаде новата новата „pret – a – porter“ колекција за есен -зима 2017 под наслов „Муза“ (MUSE) каде што...

НАЈНОВИ