Познатата модна куќа “Шанел” мета на критики поради последната кампања

Ќерката на супермоделот Синди Крафорд не само што се движи по нејзините чекори, туку и на само 16 години стана омиленото лице на светските...

За сезоната на венчавки, ви донесуваме малку поинакви венчаници (ФОТО)

Пристигна сезоната на венчавки, па ако се’ уште не сте ја пронашле идеалната венчаница, ви донесуваме неколку предлози од необични брендови кои ќе ве...

Ова е венчаницата која „крена прашина“ на интернет – дали ви се допаѓа?

Иако за вкусовите не се дискутира, оваа венчаница предизвика многу коментари и некои од нив се дека е навистина грда, бизарна и дека жените...

Исплетете плетенки во косата: Хит-фризури за претстојното лето

Плетенките се хит-фризура за време на топлите летни денови, но и ноќи. Можете да ги носите за дневни прошетки, работа, кафе, вечерни излегувања, па...

Овие модели на фармерки ќе доминираат оваа пролет!

На прашањето кои модели на фармерки ќе доживеат голема популарност во пролетните месеци се обидоа да одговорат претставниците на американскиот бренд J Branda. Иако skinny...

Овие фустани ќе ве остават без здив!

Можеби имате видено секакви модни креации, но овие фустани навистина ќе ве изненадат. Француската дизајнерка Силви Факон создава фустани со прекрасни материјали и неверојатни детали кои...

Канје ѝ забрани на Ким да носи еден детаљ без кој не можат многу...

Не е тајна дека Канје Вест обожува да управува со својата сопруга, барем кога е во прашање модата. Откако се заедно, раперот одредува што ќе...

„Задолжителен“ кафтан за плажа

И ова лето покрај соодветниот костим за капење, не заборавајте да понесете и фустан за на плажа кој освен што ќе придонесе за поубав...

Највпечатливите невести во светскиот џет-сет

Свадбите на славните личности секогаш предизвикувале големо внимание во јавноста и тоа не заради личноста со која влегуваат во брак, туку заради целиот настан,...

Металик-јакните хит и кај нас

Осумдесеттите се враќаат во мода – металик, светли и шарени јакни. Најмодерни се јакните во бела, жолта, светлосина и во црвена боја. Но, модните куќи создадоа уште...

Кој е најпопуларниот модел на венчаници за 2017?

Префинетиот и елегантен впечаток е водечкиот предзнак кога се во прашање колекциите венчални фустани за 2017 година. Женственоста е во преден план, надополнета со драматичен...

Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од...

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата...

Хит-сандали за ова лето по кои „полудеа“ трендсетерките

Овие одлични сандали минатата година се носеа распарени, односно црна и бела заедно, што им даде посебен шарм, па затоа ги освоија трендсетерките. Станува...

НАЈНОВИ