“Vogue” избра: Најдобро облечена прва дама во 2017 година сепак не е Меланија Трамп

Пред крајот на годината, “модната библија” традиционално ја објави својата листа на најдобро облечени славни дами. “Vogue” не го нумерираше својот список, па затоа ниедна...

„Вог“ ги прогласи десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година

Магазиот „Вог“ објави листа на десетте најдобро облечени славни жени во 2017 година. Листата не е нумерирана, па поради тоа не е познато која дама...

Фустани од 70-тите ќе се носат оваа есен

Еден од водечките модни трендови за оваа есен, сигурно ќе биде модата од седумдесетите и се што е поврзано со неа. Долгите макси фустани...

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја претставува новата колекцијата за есен-зима 2017

Македонската дизајнерка Росица Мршиќ ја создаде новата новата „pret – a – porter“ колекција за есен -зима 2017 под наслов „Муза“ (MUSE) каде што...

Фото: Сите се згрозени од новиот хит фустан – чини 736 долари

Овој фустан е прв пат покажан на модната недела во Милано, а сега може да се купи и онлајн. Таа е вистинско изненадување. Проѕирната пластична...

Нов тренд кај нас – металик-чизми

Металик-чизмите се вистински моден хит оваа есен. Од улиците на светските метрополи овој тренд полека се префрла и кај нас. Металик-чизмите се впечатливи и...

Патики кои го поделија светот: Која боја ја гледате на нив?

По фустаните, чантите и костимите за капење, на интернет се појави нова општичка илузија која претставува експеримент од поинаков тип на перцепција на различни...

Металик-јакните хит и кај нас

Осумдесеттите се враќаат во мода – металик, светли и шарени јакни. Најмодерни се јакните во бела, жолта, светлосина и во црвена боја. Но, модните куќи создадоа уште...

Северина се прошета во чизми од 700 евра

Хрватската поп-ѕвезда Северина постојано го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат тоа го направи со фотографија на Инстаграм на која носи чизми од 720...

Неџла стана заштитно лице на познат моден бренд: Сега и вие можете да се...

Популарната турска актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озџевит, стана заштитно лице на познат моден бренд, чија етикета е доста распространета и...

Викторија Лоба позира во долна облека „Сара фешн“ (ФОТО)

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима,...

Погледнете како изгледа Шакира без шминка

Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Секогаш максимално средена и изгледа прекрасно. На нејзиниот Твитер профил излезе интересно видео од нејзиниот тренинг во коe...

30 милиони долари е најскапиот фустан во светот

Малезискиот дизајнер Фаизали Абдула пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан, кој го нарече Nightingale...

НАЈНОВИ