Северина се прошета во чизми од 700 евра

Хрватската поп-ѕвезда Северина постојано го привлекува вниманието на јавноста. Овој пат тоа го направи со фотографија на Инстаграм на која носи чизми од 720...

Неџла стана заштитно лице на познат моден бренд: Сега и вие можете да се...

Популарната турска актерка Фахрие Евџан и сопруга на актерот Бурак Озџевит, стана заштитно лице на познат моден бренд, чија етикета е доста распространета и...

Викторија Лоба позира во долна облека „Сара фешн“ (ФОТО)

Сензуално и комфорно, заводливо и возбудливо, со овие зборови се опишува новата колекција на Сара Фешн за долна облека и пижами за престојната есен/зима,...

Погледнете како изгледа Шакира без шминка

Шакира е една од најпосакуваните жени на светот. Секогаш максимално средена и изгледа прекрасно. На нејзиниот Твитер профил излезе интересно видео од нејзиниот тренинг во коe...

30 милиони долари е најскапиот фустан во светот

Малезискиот дизајнер Фаизали Абдула пред осум години и покрај големата економска криза во светот, реши да го дизајнира најлуксузниот фустан, кој го нарече Nightingale...

Убавата Шехерезад повеќе не личи на себе: Ваква фризура никогаш не би очекувале од...

Фановите ја пофалија турската дива за смелоста кога донела одлука да има токму ваква фризура. Прекрасната турска актерка Bergüzar Korel која најмногу ја паметиме по улогата...

Хит-сандали за ова лето по кои „полудеа“ трендсетерките

Овие одлични сандали минатата година се носеа распарени, односно црна и бела заедно, што им даде посебен шарм, па затоа ги освоија трендсетерките. Станува...

6 знаци кои откриваат дека брада не е за вас

Денеска голем број на мажи носат брада само поради тоа што е мода или пак е симбол на хипстерско движење. Но, како што е...

Модерни машки летни фризури (ФОТО)

Бушаво и не многу кратко – ова е главниот тренд за машките фризури летово. Дозволете имагинацијата да проработи. Ништо не изгледа неуредно. Слободно и полежерно...

Летни комбинации со кои ќе изгледате убаво и покрај високите температури

Кога летните температури ќе се искачат над 35 степени, дури и неколкуте парчиња облека кои ги имаме на нас знаат да ни создадат вистински...

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Згодни струмичанки се шетаа разголени низ центарот на градот

Жешка атмосфера на Леблебиџиска во Струмица… ФОТО: strumicadenes.mk

Време е за плажа! Како да го покриeме стомакот

Лето е, а костимите за капење се број еден аутфит потребен за ова време од годината. Но, ако слаба точка ви е стомакот и не...

Бели фармерки за секоја пригода

Доаѓа сезона на светли и свежи тонови, а сега е идеално време да ги облечете белите фармерки. Иако модните куќи не секогаш се согласуваат со...

НАЈНОВИ