Хит боја за ова лето – smoked peach(фото)

Летото секогаш не изненадува со светли бои, кои стануваат вистински хит! На Instagram, забележавме нова нијанса – smoked peach која изгледа неодоливо. Ако оваа сезона сакате...

Венчални трендови за 2017

Не пропуштајте да дознаете кои се трендовите што ќе ја одбележат сезоната на венчавки која следува… Нежно розово и бледо сино Експертите за бои ги одбраа овие...

Боите зборуваат: Во која изгледате интелигентно, а во која неодоливо (фото)

Боите се многу важни, како во модата така и во секојдневниот живот. Црната боја симболизира моќ и авторитет. Црната е боја на елеганцијата. Што мислите...

Бохо фустанот – задолжително летно парче

Оваа сезона на избор имаме неколку трендови, од кои со сигурност барем еден ќе го обожаваме. Ако се прашуваме кој е најдобриот тренд и...

Како да ги комбинирате шорцевите?

Иако фармерските шорцеви оваа сезона не се на тронот, тоа не значи дека не треба да им дадете предност на шорцевите од други материјали. Шорцевите...

8 најслатки кратки комбинезонки од актуелните колекции

Кратките комбинезонки се популарни за летната сезона, може да се носат во текот на целиот ден, а навечер ниските сандали ако ги замениме со...

НАЈНОВИ