7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

СПОРТ

УЕФА избра тим на векот

УЕФА го направи изборот на најдобри играчи и на најдобри клубови во овој век. Тимот е направен врз основа на успесите, победите и рангирањето на...

Продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите

По дваесет дневна пауза, продолжуваат натпреварите во елитната фудбалска Лига на шампиони. Денеска на програмата се осум средби, од претпоследното 5.коло, во сегментот на групи...

Нејмар плачел и молел раководството на Барса да го сопре трансферот во ПСЖ

Најскапиот трансфер во историјата на фудбалот – Нејмар од Барселона во ПСЖ, не поминал без проблеми за бразилската ѕвезда, вели Марка. Во текот на летото,...

Буфон го расплака светот: Касилјас со емотивна порака (фото)

Џанлуиџи Буфон со многу емоции и растреперен глас го даде своето последно интервју како член на италијанската фудбалска репрезентација, а за негова несреќа, судбината...

ФИФА ја казни Србија со 180.000 евра

Дисциплинската комисија на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) му изрече висока парична казна, од 215.000 швајцарски франци (околу 180.000 евра), на Фудбалскиот сојуз на Србија...

Историски златен медал за Македонија!

Нашиот најдобар каратист на сите времиња Дејан Недев освои злато и стана светски шампион во кати на 7-от Светски фудокан карате-до шампионат кој од...

Ристовски одличен во ремито против Јувентус

Стефан Ристовски, македонскиот репрезентативец и играч на Спортинг, одигра фантастична партија во дресот на клубот од Лисабон, кој ремизираше 1-1 против Јувентус. Поради повредата на...

Што ќе се случи со Барса и Реал по прогласувањето независност на Каталонија? Одговорот...

Шпанскиот парламент во петокот одобри воведување на итни мерки во Каталонија, кратко време откако каталонскиот парламент изгласа независност на покраината на североисточниот дел на...

ПСЖ му исполни уште една желба на Нејмар вредна 9 милиони евра!

„Светците“ прават се за нивната прва ѕвезда да биде среќна, од Бразил пристигнуваат информации дека ПСЖ позитивно одговорил на молбата на Нејмар и на...

Детали за несреќата на кружната трка во Скопје – каква е состојбата на Димушевски?

Враќањето на кружните автотрки во Скопје за жал го одбележа сериозен инцидент и тоа во последната трка откако српскиот автомобилист Урош Бркиќ со автомобил...

Стартот на НБА лигата за него беше хорор

Кошаркарот на Бостон Селтик, Гордон Хејворд, по само 7 минути на мечот со Кливленд заработи потешка повреда на зглобот која на подолг период ќе...

(ВИДЕО) Математичари пресметале и тврдат дека ДЕГЕА е супермен

(ВИДЕО) Математичари пресметале и тврдат дека ДЕГЕА е супермен https://www.facebook.com/manchesterunited/videos/10155212365512746/

Вардар покажа кој е европски шампион: Барса доби ракометна лекција во Скопје!

Европскиот првак Вардар демонстрира моќ на домашно тло и направи голем исчекор кон првото место во групата „А“ во Лигата на шампионите. На колена...

НАЈНОВИ