Од паметен телефон до големиот екран: Нова мобилна апликација за возачите на Ford

На светскиот конгрес за мобилни телефони во Барселона, Ford денес најави дека популарната апликација за навигација и сообраќај Waze од април 2018 ќе биде...

(ВИДЕО) Пред четири години предупреди: Се што споделувате на Фејсбук, може да се искористи...

Сте помислиле ли некогаш каде сè завршуваат фотографиите, видеата, зборовите што ги постирате низ сите форми на социјалните мрежи. Нема потреба некој да биде...

Сите го имаат во својот автомобил, никој не знае за што се користи

Во секој автомобил на централниот ретровизор сместена е една мала рачка која му помага на возачот подобро да гледа за време на ноќното возење. Тоа...

Предупредувањето на Илон Маск за вештачката интелигенција ја заледува крвта во вените

Илон Маск изјавил дека постои шанса да создадеме “бесмртен диктатор од кој е невозможно да се побегне”. Маск се појавува во новиот документарец на Крис...

Mercedes ја престави својата најнова технологија (ВИДЕО)

Германскиот производител на автомобили „Mercedes“ покажа на видео на својот канал на „YouTube“ како најновите технологија го минуваат патот од прототипи до сериските модели....

Алфа Ромео: Giulia Quadrifoglio vs. Stelvio Quadrifoglio

Моќните Giulia Quadrifoglio и Stelvio Quadrifoglio на Алфа Ромео се наоѓаат на тркачката патека каде што ќе ги измерат силите. На кој модел би...

Вредноста на компанијата Spotify изнесува 26 милијарди долари иако никогаш нема остварено профит

Spotify вчера излезе на берзата, а после само еден ден тргување, вредноста на компанијата се искачи на 26 милијарди долари. Поминаа 12 години откако во...

Пристигнуваат BMW iNext и i4, а i3 и i8 неизвесни…

Баварски BMW премиерно ќе ги претстави моделите i4, како и BMW iNext EV во текот на 2020-та и 2021-ва година, меѓутоа "i" серијата можеби...

Ferrari влезе во SUV класата!

Новиот Maserati Levante Trofeo слободно можеме да го наречеме и Ferrarino. Направен е да се пресмета со помоќните од него заради што срцето му...

Внимавајте: Еве како вашиот партнер, пријател или шеф може да ве шпионираат преку WhatsApp

Апликациите за комуникација често ни го олеснуваат животот, но исто така им овозможуваат на луѓето да дознаат повеќе информации за нас од што ние...

Hовиот Фолксваген Туарег: Број 1 избор во премиум SUV класата?

Пред неколку дена Германците и официјално во Пекинг ја претставија новата генерација на популарниот Туарег на Фолксваген. Новиот Туарег пристигнува во поголеми димензии! „Изграден“ е...

Ламборџини Урус оди на Дакар за ултимативен тест?

Според најновите гласини, Ламборџини планира да учествува на неколку натпреварувања од различен тип за да ја докажат моќта на нивниот SUV - Урус. Шефот на...

Одличен хардвер и нормална цена? Xiaomi може да се пофали со сопствен „гејминг“ лаптоп

Кинеската компанија Xiaomi и официјално влезе во светот на „гејмингот“ со претставувањето на новиот гејмерски лаптоп едноставно наречен Mi Gaming Laptop. Станува збор за првиот...

НАЈНОВИ