ВИДЕО+ФОТО: LADA ПУШТА БРУТАЛЕН ЏИП ПО ЦЕНА ОД 6 500 ЕВРА

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

(Галерија + Видео) Лудило изглед-екстра џип за само 6.500 евра

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

Со години се чекаше ова – нова опција на телефонот, од денес сегде ќе...

Ја знаете онаа ситуација кога треба да погледнете на мапа каде точно се наоѓа некоја адреса, а се наоѓате во непознат град и ви...

Овој џип се продава по цена од 10.000 евра! Погледнете како изгледа… (ФОТО)

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Без оглед на потклото никој не може да го порекне допадливиот...

Каде не смеете да го поставите Wi-Fi рутерот?

Океј, на сите ни е јасно дека Wi-Fi рутерот најдобро работи на „отворен” простор, односно таму каде нема препреки Сепак, кога бирате место за...

Фејсбук ја укинува опцијата која сите ги нервираше

Конечно веќе никој нема да може да ве кани да играте Candy Crush, Framville или некоја друга игра. Социјалната мрежа Фејсбук одлучи во наредниот период...

Фејсбук Месинџер стана уште подобар: Новата опција ги израдува сите корисници

Корисниците на Месинџер месечно испраќаат по 17 милијарди фотографии преку овој сервис. Фејсбук Месинџер доби поддршка за испраќање на фотографии во 4К резолуција. Резолуцијата која...

Ако ви е празен акумулаторот не очајувајте, направете го ова и продолжете да возите

Доколку вашиот акумулатор не успева да го запали автомобилот, голема е веројатноста тој да е испразнет. Доколку немате време да чекате помош на пат, потребно...

Вибер воведува нова голема промена

Вибер воведува нова опција која ќе израдува многумина. Една од водечките апликации за комуникација, сега веќе нема да ги брише контактите, туку дури и...

РУСИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ СО ИЗНЕНАДУВАЊА: Пристигнува нов луксузен автомобил за смешна цена

Продажбата на автомобилот во Македонија ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на...

Оставате вклучено Wi-Fi на телефонот и преку ноќта? Еве зашто треба веднаш да го...

Кога се во прашање паметните телефони, на Интернет можете да пронајдете голем број на совети кои можат да ви бидат од голема помош. Меѓутоа, корисниците...

Германски стари дизел автомобили ќе се продаваат во Македонија за половина цена?

Околку триста илјади дизел автомобили со Евро 5 стандард, по потекло од Германија по Нова година ќе се продаваат по багателна цена. Како што...

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно...

Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време...

НАЈНОВИ