Овој џип се продава по цена од 10.000 евра! Погледнете како изгледа… (ФОТО)

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Без оглед на потклото никој не може да го порекне допадливиот...

(ВИДЕО)Што ќе се случи со автомобилот ако го наполните резервоарот со Coca-Cola?

Веројатно повеќето од вас никогаш не помислиле да го наполнат автомобилот со Coca-Cola. Но, поскапувањето на горивата доведе до чудни експериментални начини на кои...

„Tesla“ го ограничува користењето на суперполначите

Компанијата „Tesla“ соопшти дека сите нејзини нови продадени воила што ќе бидат користени во комерцијални цели нема да може да ја користат мрежата со...

Volkswagen Golf е најпродаван автомобил во Европа за 2017 година

Додека Американците преферираат да возат SUV возила, купувачите во Европа и понатаму најмногу купуваат автомобили од B и C сегментот, а на врвот на...

(ВИДЕО)Со само една состојка фаровите на автомобилот ќе бидат како нови

Наместо да плаќате за чистење на фаровите од автомобилот, направете го тоа дома сами , едноставно и лесно, без многу напор, а и нема...

Apple ги поремети сметките на Samsung, корејскиот гигант има вишок OLED екрани

Медиумите и аналитичарите од областа на технологијата ја пренесоа информацијата дека Apple го почнал процесот на намалување на првично планираното производство на смартфони iPhone...

„Самсунг“ на пазарот пушта нова верзија на смартфонот „Galaxy Note 7“

Јужнокорејската компанија „Самсунг“ соопшти дека почнува со продажба по пониска цена на обновената верзија на смартфонот „Galaxy Note 7“, откако минатата година го повлече...

Се прашувате колку километри може да поминете со празен резервоар – одговорот ќе ве...

Нема ништо полошо од незивесноста при возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања,...

Рестилизираниот VW Passat пристигнува веќе оваа година

Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи дека е време малк...

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно...

Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време...

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...

Потврдено: Самсунг идниот месец ќе го претстави Galaxy S9!

Јужнокорејскиот гигант Самсунг потврди дека идниот месец на Mobile World Congres саемот во Барселона ќе ги претстави Galaxy S9 и Galaxy S9 Plus. Ди Џеј...

Внимавајте: Еве како вашиот партнер, пријател или шеф може да ве шпионираат преку WhatsApp

Апликациите за комуникација често ни го олеснуваат животот, но исто така им овозможуваат на луѓето да дознаат повеќе информации за нас од што ние...

НАЈНОВИ