7 C
Skopje, MK
Friday, November 24, 2017

АВТОМОБИЛИ

(Галерија + Видео) Лудило изглед-екстра џип за само 6.500 евра

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

Се прашувате колку километри може да поминете со празен резервоар – одговорот ќе ве...

Нема ништо полошо од незивесноста при возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања,...

Дајмлер повлекува повеќе од милион возила поради воздушните перничиња

Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе...

ВИДЕО: Ова е најбрзото Фиќо на светот

На мостарскиот аеродром Аутоклуб Херцеговина викендов го организираше Auto-moto Street Show – Mostar 2017 part 2, каде посетителите можеа да видат бројни атракции, помеѓу...

На најновиот кампер на соларен погон не му се потребни ниту бензин, ниту станици...

Ако сте зависни од возење, сигурно ќе го цените овој нов кампер што го направи компанијата „Детлефс“. Со елегантен дизајн и соларни плочи од „глава...

BMW претставува нов SUV модел со три реда седишта

BMW ќе го лансира најголемиот модел на SUV во својата историја – моќен автомобил со три реда седишта, кој се очекува да генерира сериозни...

Овој џип се продава по цена од 10.000 евра! Погледнете како изгледа… (ФОТО)

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Без оглед на потклото никој не може да го порекне допадливиот...

Купувачи чекаат уште 12 вредни модели „Лексус ЛФА“

Пред пет години заврши производството на суперспортскиот „Лексус ЛФА“, а најновите податоци покажуваат дека на лагер и натаму има неколку непродадени примероци. Моделот, чие производство...

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно...

Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време...

(ВИДЕО) Претставен е новиот BMW 6 Gran Turismo: Луксузниот адут кој е најдобра замена...

Новиот BMW 6 Gran Tursimo на јавноста ќе ѝ биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт во септември оваа година, а пред крајот...

Неверојатно моќен: Mercedes-AMG C63 S Wagon со потписот на Wimmer RST (ВИДЕО)

Германскиот тјунер Wimmer RST претстави преработен Mercedes-AMG C63 S којшто после нив добил интензивно зелена боја, но и дополнителни 290 КС! Wimmer Racing Technology е...

ВИДЕО+ФОТО: LADA ПУШТА БРУТАЛЕН ЏИП ПО ЦЕНА ОД 6 500 ЕВРА

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

Со што сакаат да си „играат“ милијардерите

Автомобилот Bugatti Chirone го претставува врвот во автомобилската индустрија. Исто како и неговиот претходник-Вејронот, и овој модел на Бугати ги подигнува стандардите на автомобилскиот...

НАЈНОВИ