Range Rover Sport се качи по 999 скали (ВИДЕО)

Многу SUV модели само изгледаат како да можат да се справат со препреки, но на пазарот уште може да се најдат и такви кои...

Посилен од времето: Mercedes G-Class 2018

Новиот Mercedes G-Class 2018 (попознат како G-Wagen) оваа година го доживеа најголемиот редизајн откако за првпат беше лансиран во 1979 година. Каросеријата изгледа како...

После новата „А Класа“, Мерцедес ќе претстави уште 7 компактни автомобили

На почетокот на овој месец Мерцедес ја претстави новата генерација на „А Класа“, а после овој автомобил ќе следуваат уште седум модели кои што...

Plug-in hybrid гордоста на Баварците: BMW 530e

Станува збор за "Series 5" автомобил кој што доаѓа со 2.0 литарски, четири цилиндрен бензинец, но и комбинација на 9.2kWh батерија и „мал“ електромотор. БМВ...

Мерцедес се подготвува за лансирање на нов кросовер… (ВИДЕО)

На „шпионското“ видео е прикажан прототип на компактен кросовер/SUV автомобил кој што најверојатно ќе го има називот Мерцедес "GLB". Се очекуваше дека германскиот производител со...

Светска премиера: Мерцедес ја претстави новата „А Класа“ (ВИДЕО)

Германскиот гигант Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази конкуренцијата. Мерцедес конечно...

Најлуксузни топ 5 модели во историјата на Mercedes (ВИДЕО)

Од Mercedes 540 K до современиот Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, погледнете ги топ 5 најлуксузните модели во историјата на Mercedes. Германскиот произведувач во рамките на YouTube...

Формула 1 девојките гневни што феминистките им ја укинаа работата

Засилувањето на акцијата за пријавување на сексуално вознемирување или злоупотреби на работната средина стигна и до Формула 1, па така по притисокот кој го...

Mazda е победник во категоријата за најубав концептен автомобил на светот

Vision Coupe, кој беше претставен во октомври на авто-салонот во Токио, освои награда за најубав концептен автомобил во 2017 година. На 33-тиот меѓународен автомобилски фестивал...

Ја подели добивката: Mercedes ги почести вроботените со по 5.700 евра

Сопственикот на Mercedes, компанијата „Daimler“, продаде рекорден број возила во 2017 година, па дел од профитот ќе биде уплатен на сметките на вработените. Изминатата година...

Судот ги спаси VW дизел изведбите во Дизелдорф

Судот во Дизелдорф не го прифати барањето на еколошките организации Deutsche Umwelthile (DUH) да го забрани пристапот на дизел возила, производство на Volkswagen, на...

Кои се најпродавани возила во земјите во Европа?

Во текот на 2017 година во европските земји се продадени 15.631.678 автомобили, а најбарани биле моделите на Volkswagen (3.717.566), додека најпродаван е Golf. Непишано правило...

Скандалозно: Германските автомобилски гиганти спонзорирале опасни експерименти врз луѓе!

Една истражувачка европска организација која што била финансирана од германските производители на автомобили, спонзорирала научни експерименти врз луѓе за влијанието на азот-диоксидот, гас кој...

НАЈНОВИ