ВИДЕО+ФОТО: LADA ПУШТА БРУТАЛЕН ЏИП ПО ЦЕНА ОД 6 500 ЕВРА

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

(Галерија + Видео) Лудило изглед-екстра џип за само 6.500 евра

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

Овој џип се продава по цена од 10.000 евра! Погледнете како изгледа… (ФОТО)

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Без оглед на потклото никој не може да го порекне допадливиот...

РУСИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ СО ИЗНЕНАДУВАЊА: Пристигнува нов луксузен автомобил за смешна цена

Продажбата на автомобилот во Македонија ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на...

Германски стари дизел автомобили ќе се продаваат во Македонија за половина цена?

Околку триста илјади дизел автомобили со Евро 5 стандард, по потекло од Германија по Нова година ќе се продаваат по багателна цена. Како што...

НОВАТА ШКОДА ПРИСТИГНА ДОМА: Ристе Ристески си дојде со новиот автомобил, а бојата пријатно...

Откако ги заврши првите обврски кон продукцијата „Гранд“ и одговори на поканите на многубројните регионални медиуми со гостувања, Ристе Ристески конечно одвои слободно време...

„Колата е топ пали вози“ – внимателно не купувајте мачка во вреќа

Се продава ГОЛФ 4, 1.9 тди, 2004 година во перфектна сосотојба, парно, клима, електрика на стакло, одличен мотор, сменет ребраст каиш, филтер за воздух,...

На најновиот кампер на соларен погон не му се потребни ниту бензин, ниту станици...

Ако сте зависни од возење, сигурно ќе го цените овој нов кампер што го направи компанијата „Детлефс“. Со елегантен дизајн и соларни плочи од „глава...

2,5 милиони долари вредното ‘Lamborghini Centenario’ направило вистински хаос во Лондон (ВИДЕО)

Погледнете го светиот момент кога најновото 'Lamborghini Centenario' вредно 2,5 милиони долари било испорачано во салонот 'HR Owen Lamborghini' во Лондон. https://youtu.be/CiV6ITr6jlc извор:точка

Се прашувате колку километри може да поминете со празен резервоар – одговорот ќе ве...

Нема ништо полошо од незивесноста при возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања,...

(ВИДЕО)Што ќе се случи со автомобилот ако го наполните резервоарот со Coca-Cola?

Веројатно повеќето од вас никогаш не помислиле да го наполнат автомобилот со Coca-Cola. Но, поскапувањето на горивата доведе до чудни експериментални начини на кои...

Дали е ова новата Лада Нива? Се појавија фотографии кои ги воодушевија фановите на...

Наследникот на легендарниот џип Лада Нива кој што е прилично популарен и во Македонија, се очекува да биде претставен веќе идната година. Информацијата не е...

Современа Volga од нов дизајнерски поглед (ВИДЕО)

Возилотo Volga ќе има нов изглед, а дизајнерот Сергеј Баринов успеа да внесе неколку новитети во создавањето на Volga на иднината. Со оглед на...

НАЈНОВИ