(ВИДЕО) Мерцедес ја откри цената на S-Class: Пристигнува во јули и ќе чини…

S-Class, врвот на понудата на Мерцедес, сега освежен, модернизиран и опремен со најновите технолошки достигнувања и новите погонски агрегати, за кратко време ќе пристигне...

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...

(видео) Ниту дизел, ниту бензин! Автомобилите наскоро ќе ги возите на солена вода

Во патиштата на Европа, верувале или не, наскоро ќе почнат да се движат возила кои не користат нафта или бензин, туку солена вода. Quant e...

Ова е најевтиниот светски автомобил (видео)

Индија е втора најнаселена земја во светот, но и држава во која има многу сиромашни. Со други зборови, идеален пазар за продажба на евтини...

Мерцедес се подготвува за лансирање на нов кросовер… (ВИДЕО)

На „шпионското“ видео е прикажан прототип на компактен кросовер/SUV автомобил кој што најверојатно ќе го има називот Мерцедес "GLB". Се очекуваше дека германскиот производител со...

Најавен е новиот Голф: Поатрактивен од било кога…

Поатрактивен и подинамичен од било кога досега - Фолксваген со новата генерација на Голф ќе се обиде повторно да ја прегази конкуренцијата. Од германскиот производител...

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Италијанската компанија која што е синоним за спортски - суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби...

(ВИДЕО) Претставен е новиот BMW 6 Gran Turismo: Луксузниот адут кој е најдобра замена...

Новиот BMW 6 Gran Tursimo на јавноста ќе ѝ биде претставен на саемот за автомобили во Франкфурт во септември оваа година, а пред крајот...

Овој џип се продава по цена од 10.000 евра! Погледнете како изгледа… (ФОТО)

На кого личи? Некој Ренџ Ровер и Фоклсваген Тигуан? Рено Кадјар или Нисан Кашкаи? Без оглед на потклото никој не може да го порекне допадливиот...

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

"Автономно возење" - термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква...

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во …

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во вистинско ремек-дело со помош на перманентен маркер Еден човек ја замолил својата сопруга, уметница, да покрие...

Турски бизнисмен платил 3,4 милиони фунти за супер-автомобил, а не смее да го вози...

Турскиот бизнисмен Туфан Калман тужи лондонската компанија за продажба на „суперавтомобили“ откако му продале Пагани Зонда 760 Купа за 3,4 милиони фунти без дозвола...

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година....

НАЈНОВИ