Судот ги спаси VW дизел изведбите во Дизелдорф

Судот во Дизелдорф не го прифати барањето на еколошките организации Deutsche Umwelthile (DUH) да го забрани пристапот на дизел возила, производство на Volkswagen, на...

Кои се најпродавани возила во земјите во Европа?

Во текот на 2017 година во европските земји се продадени 15.631.678 автомобили, а најбарани биле моделите на Volkswagen (3.717.566), додека најпродаван е Golf. Непишано правило...

Скандалозно: Германските автомобилски гиганти спонзорирале опасни експерименти врз луѓе!

Една истражувачка европска организација која што била финансирана од германските производители на автомобили, спонзорирала научни експерименти врз луѓе за влијанието на азот-диоксидот, гас кој...

(видео) Ниту дизел, ниту бензин! Автомобилите наскоро ќе ги возите на солена вода

Во патиштата на Европа, верувале или не, наскоро ќе почнат да се движат возила кои не користат нафта или бензин, туку солена вода. Quant e...

Турски бизнисмен платил 3,4 милиони фунти за супер-автомобил, а не смее да го вози...

Турскиот бизнисмен Туфан Калман тужи лондонската компанија за продажба на „суперавтомобили“ откако му продале Пагани Зонда 760 Купа за 3,4 милиони фунти без дозвола...

Може ли БМВ да го собори Мерцедес од врвот?

Долгогодишниот најголем производител на премиум автомобили на светот има намера да ја врати титулата која што во последните две години му ја одзеде големиот...

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...

Електричен камион на Tesla за прв пат на улиците во Калифорнија (ВИДЕО)

Иако компанијата Tesla најави дека планира да го произведува својот Semi електричен камион дури во 2019 година, прототип од ова возила воочен е прв...

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Италијанската компанија која што е синоним за спортски - суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби...

Автомобилскиот премиум бренд на Путин ќе биде достапен во 2019-та година

Рускиот проект за производство на премиум автомобил под назив „Кортеж“ од 2019-та година ќе им биде достапен на купувачите на пазарот. „Кортеж“ е проект кој...

Kia се пофали со електричниот концепт Niro: Атрактивниот SUV пристигнува веќе оваа година

Kia го изложи концептот Niro EV на Саемот за потрошувачка електроника "CES" кој што се одржува во Лас Вегас. Нов чекор кон електрификацијата на Kia...

Дали е ова новата Лада Нива? Се појавија фотографии кои ги воодушевија фановите на...

Наследникот на легендарниот џип Лада Нива кој што е прилично популарен и во Македонија, се очекува да биде претставен веќе идната година. Информацијата не е...

(ВИДЕО) Фолксваген голф се развил вака

Гледајте како се развил Волксваген Голф од 1975 до 2017. https://www.facebook.com/1870873893225632/videos/1882187525427602/

НАЈНОВИ