„Колата е топ пали вози“ – внимателно не купувајте мачка во вреќа

Се продава ГОЛФ 4, 1.9 тди, 2004 година во перфектна сосотојба, парно, клима, електрика на стакло, одличен мотор, сменет ребраст каиш, филтер за воздух,...

Ова е новиот “Audi A7 Sportback” – Динамика во најубава форма

Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати...

Пристигна новата генерација на BMW X4

BMW X4 на пазарот е само четири години, но Баварците одлучија во март да го стопираат производството, барем накратко, затоа што пристигнува наследникот. На Саемот...

Range Rover Sport се качи по 999 скали (ВИДЕО)

Многу SUV модели само изгледаат како да можат да се справат со препреки, но на пазарот уште може да се најдат и такви кои...

Посилен од времето: Mercedes G-Class 2018

Новиот Mercedes G-Class 2018 (попознат како G-Wagen) оваа година го доживеа најголемиот редизајн откако за првпат беше лансиран во 1979 година. Каросеријата изгледа како...

После новата „А Класа“, Мерцедес ќе претстави уште 7 компактни автомобили

На почетокот на овој месец Мерцедес ја претстави новата генерација на „А Класа“, а после овој автомобил ќе следуваат уште седум модели кои што...

Plug-in hybrid гордоста на Баварците: BMW 530e

Станува збор за "Series 5" автомобил кој што доаѓа со 2.0 литарски, четири цилиндрен бензинец, но и комбинација на 9.2kWh батерија и „мал“ електромотор. БМВ...

Мерцедес се подготвува за лансирање на нов кросовер… (ВИДЕО)

На „шпионското“ видео е прикажан прототип на компактен кросовер/SUV автомобил кој што најверојатно ќе го има називот Мерцедес "GLB". Се очекуваше дека германскиот производител со...

Светска премиера: Мерцедес ја претстави новата „А Класа“ (ВИДЕО)

Германскиот гигант Мерцедес го претстави технолошки најнапредниот компактен модел кој што е некогаш произведен со кој што има намера да ја прегази конкуренцијата. Мерцедес конечно...

Најлуксузни топ 5 модели во историјата на Mercedes (ВИДЕО)

Од Mercedes 540 K до современиот Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, погледнете ги топ 5 најлуксузните модели во историјата на Mercedes. Германскиот произведувач во рамките на YouTube...

Формула 1 девојките гневни што феминистките им ја укинаа работата

Засилувањето на акцијата за пријавување на сексуално вознемирување или злоупотреби на работната средина стигна и до Формула 1, па така по притисокот кој го...

Mazda е победник во категоријата за најубав концептен автомобил на светот

Vision Coupe, кој беше претставен во октомври на авто-салонот во Токио, освои награда за најубав концептен автомобил во 2017 година. На 33-тиот меѓународен автомобилски фестивал...

Ја подели добивката: Mercedes ги почести вроботените со по 5.700 евра

Сопственикот на Mercedes, компанијата „Daimler“, продаде рекорден број возила во 2017 година, па дел од профитот ќе биде уплатен на сметките на вработените. Изминатата година...

НАЈНОВИ