Новиот Volvo V40 пристигнува најдоцна во 2020-та година

Втората генерација на шведскиот „компакт“ ќе понуди бројни новитети од кои најмногу се истакнува опцијата купувачите да изберат помеѓу различен пакет на батерии. Од Волво пристигна потврда...

ВИДЕО: Производство на електрични мотори – БМВ

https://www.facebook.com/FikirAdamii/videos/940569742762100/

(ВИДЕО)Што ќе се случи со автомобилот ако го наполните резервоарот со Coca-Cola?

Веројатно повеќето од вас никогаш не помислиле да го наполнат автомобилот со Coca-Cola. Но, поскапувањето на горивата доведе до чудни експериментални начини на кои...

„Tesla“ го ограничува користењето на суперполначите

Компанијата „Tesla“ соопшти дека сите нејзини нови продадени воила што ќе бидат користени во комерцијални цели нема да може да ја користат мрежата со...

Volkswagen Golf е најпродаван автомобил во Европа за 2017 година

Додека Американците преферираат да возат SUV возила, купувачите во Европа и понатаму најмногу купуваат автомобили од B и C сегментот, а на врвот на...

Поради грешка може да избие пожар: Ауди најави ново повлекување на автомобили

Германскиот гигант Ауди повлекува 330 илјади возила во Германија поради опасност од избивање на пожар, соопшти компанијата од Инглоштад. Проблематична е електричната конекција на помошниот...

Германски стари дизел автомобили ќе се продаваат во Македонија за половина цена?

Околку триста илјади дизел автомобили со Евро 5 стандард, по потекло од Германија по Нова година ќе се продаваат по багателна цена. Како што...

РУСИТЕ НЕ ПРЕСТАНУВААТ СО ИЗНЕНАДУВАЊА: Пристигнува нов луксузен автомобил за смешна цена

Продажбата на автомобилот во Македонија ќе започне наредната година и очекувањата се дека автомобилот ќе достигне огромна популарност. Лада Веста го има изгледот на...

2,5 милиони долари вредното ‘Lamborghini Centenario’ направило вистински хаос во Лондон (ВИДЕО)

Погледнете го светиот момент кога најновото 'Lamborghini Centenario' вредно 2,5 милиони долари било испорачано во салонот 'HR Owen Lamborghini' во Лондон. https://youtu.be/CiV6ITr6jlc извор:точка

(Галерија + Видео) Лудило изглед-екстра џип за само 6.500 евра

Основната верзија на автомобилот ќе изнесува 589 000 рубли или 6 500 евра, а најскапата верзија – 723 000 рубли (8 300 евра), објавија...

Се прашувате колку километри може да поминете со празен резервоар – одговорот ќе ве...

Нема ништо полошо од незивесноста при возење автомобил со празен резервоар. Кога ќе се најдете во таква ситуација, низ глава ви поминуваат многу прашања,...

Дајмлер повлекува повеќе од милион возила поради воздушните перничиња

Германски Дајмлер, кој ги произведува автомобилите Мерцедес-Бенц, повлекува повеќе од еден милион возила од целиот свет поради грешка во поврзување, која може да доведе...

ВИДЕО: Ова е најбрзото Фиќо на светот

На мостарскиот аеродром Аутоклуб Херцеговина викендов го организираше Auto-moto Street Show – Mostar 2017 part 2, каде посетителите можеа да видат бројни атракции, помеѓу...

НАЈНОВИ