И Мини претстави електричен автомобил…

Британската компанија во сопственост на БМВ го претстави моделот Cooper SE Countryman, plug-in хибридна верзија која што има опција да вози исклучиво на електрична...

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година....

Иднината чука на вратата: Jeep за 2035 година

Да се предвиди иднината на автомобилската индустрија од денешна гледна точка не е благодарна работа. Како што стојат работите, за околу дваесет години, автомобилите...

Ова е најевтиниот светски автомобил (видео)

Индија е втора најнаселена земја во светот, но и држава во која има многу сиромашни. Со други зборови, идеален пазар за продажба на евтини...

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

"Автономно возење" - термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква...

Škoda KAROQ е сосем новиот компактен SUV од чешкиот бренд! (ВИДЕО)

Исклучително просторно возило, со емотивен и динамичен дизајн, нуди нови системи за асистенција на возачот, целосни LED светла и за првпат кај Škoda -...

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во …

Талентирана уметница го претворила автомобилот на нејзиниот сопруг во вистинско ремек-дело со помош на перманентен маркер Еден човек ја замолил својата сопруга, уметница, да покрие...

НАЈНОВИ