Со што сакаат да си „играат“ милијардерите

Автомобилот Bugatti Chirone го претставува врвот во автомобилската индустрија. Исто како и неговиот претходник-Вејронот, и овој модел на Бугати ги подигнува стандардите на автомобилскиот...

(ВИДЕО) Мерцедес ја откри цената на S-Class: Пристигнува во јули и ќе чини…

S-Class, врвот на понудата на Мерцедес, сега освежен, модернизиран и опремен со најновите технолошки достигнувања и новите погонски агрегати, за кратко време ќе пристигне...

Пежо го купи легендарниот индиски автомобил „Ambassador“

Ambassador“ 30 години во Индија важеше за најпродаван автомобил. Името на легендарниот индиски автомобил „Ambassador“ на француската компанија Пежо се продаде за 12 милиони долари. Автомобилот...

(ВИДЕО) Првиот летечки автомобил полета во Доха во Обединетите Арапски Емирати

Летот на летечкиот автомобил кој што се нарекува „Автономно Воздушно Возило“ беше одобрен и од Властите за патишта и превоз на Дубаи. Првиот летечки автомобил...

„Шкода“ со купе на струја до 2023 година!

За пет-шест години Чесите планираат да лансираат пет сосема нови автомобили што ќе имаат електрични погонски системи. Меѓу новитетите што ќе се движат на електрична...

Ова мора да го слушнете: Наскоро пристигнува моќниот i30 N

Деталите за „Перформанс“ изведбата на i30 на Хјундаи и натаму се чуваат во тајност, но корејскиот производител на автомобили одлучи барем да ни открие...

Leaf добива наследник: Популарниот електричен автомобил на Nissan во ново руво

Nissan и официјално со тизер фотографија ја најави втората генерација на популарниот електричен автомобил на оваа компанија - Leaf. Како што тврди јапонскиот производител на...

И Мини претстави електричен автомобил…

Британската компанија во сопственост на БМВ го претстави моделот Cooper SE Countryman, plug-in хибридна верзија која што има опција да вози исклучиво на електрична...

Ова е визијата на Тесла за 2017-та година

Tesla Motors забележа одлична 2016-та година со претставувањето на новиот Model 3, новите батерии и соларните покриви. Компанијата секако нема да сопре ниту оваа година....

Иднината чука на вратата: Jeep за 2035 година

Да се предвиди иднината на автомобилската индустрија од денешна гледна точка не е благодарна работа. Како што стојат работите, за околу дваесет години, автомобилите...

Ова е најевтиниот светски автомобил (видео)

Индија е втора најнаселена земја во светот, но и држава во која има многу сиромашни. Со други зборови, идеален пазар за продажба на евтини...

Новиот Volkswagen Arteon: Иновативната технологија за заштита користи четири системи за помош на возачот

"Автономно возење" - термин за кој во моментов се дискутира повеќе од било кој друг во автомобилскиот свет. Тој фасцинира и поларизира во еднаква...

Škoda KAROQ е сосем новиот компактен SUV од чешкиот бренд! (ВИДЕО)

Исклучително просторно возило, со емотивен и динамичен дизајн, нуди нови системи за асистенција на возачот, целосни LED светла и за првпат кај Škoda -...

НАЈНОВИ