Алфа Ромео: Giulia Quadrifoglio vs. Stelvio Quadrifoglio

Моќните Giulia Quadrifoglio и Stelvio Quadrifoglio на Алфа Ромео се наоѓаат на тркачката патека каде што ќе ги измерат силите. На кој модел би...

Вредноста на компанијата Spotify изнесува 26 милијарди долари иако никогаш нема остварено профит

Spotify вчера излезе на берзата, а после само еден ден тргување, вредноста на компанијата се искачи на 26 милијарди долари. Поминаа 12 години откако во...

Пристигнуваат BMW iNext и i4, а i3 и i8 неизвесни…

Баварски BMW премиерно ќе ги претстави моделите i4, како и BMW iNext EV во текот на 2020-та и 2021-ва година, меѓутоа "i" серијата можеби...

Ferrari влезе во SUV класата!

Новиот Maserati Levante Trofeo слободно можеме да го наречеме и Ferrarino. Направен е да се пресмета со помоќните од него заради што срцето му...

Внимавајте: Еве како вашиот партнер, пријател или шеф може да ве шпионираат преку WhatsApp

Апликациите за комуникација често ни го олеснуваат животот, но исто така им овозможуваат на луѓето да дознаат повеќе информации за нас од што ние...

Hовиот Фолксваген Туарег: Број 1 избор во премиум SUV класата?

Пред неколку дена Германците и официјално во Пекинг ја претставија новата генерација на популарниот Туарег на Фолксваген. Новиот Туарег пристигнува во поголеми димензии! „Изграден“ е...

Ламборџини Урус оди на Дакар за ултимативен тест?

Според најновите гласини, Ламборџини планира да учествува на неколку натпреварувања од различен тип за да ја докажат моќта на нивниот SUV - Урус. Шефот на...

Одличен хардвер и нормална цена? Xiaomi може да се пофали со сопствен „гејминг“ лаптоп

Кинеската компанија Xiaomi и официјално влезе во светот на „гејмингот“ со претставувањето на новиот гејмерски лаптоп едноставно наречен Mi Gaming Laptop. Станува збор за првиот...

Ауди Е-Трон ќе биде вистинска револуција во автомобилската индустрија

Првите луѓе на германскиот автомобилски гигант Ауди цврсто веруваат дека новиот електричен SUV ќе има блескава иднина. Како што тврдат тие, новиот Е-Трон започне сериски...

Пежо интензивно работи на моќниот 508 GTi за да престави на саемот

Како што пренесуваат француските медиуми, Пежо ќе претстави „набилдан“ 508 GTi веќе на Саемот за автомобили во Париз на есен оваа година. Пежо со претставувањето...

Огорчени кон шефот на Фејсбук: Закерберг е кукавица!

Откако дознаа дека Марк Закерберг нема намера да сведочи пред парламентарниот одбор, политичарите од Велика Британија порачаа дека шефот на Фејсбук е кукавица. Се чини...

Фирми му вртат грб на Фејсбук – претрес во Кембриџ Аналитика

По скандалот со украдени кориснички податоци, неколку фирми се откажуваат од услугите на Фејсбук, меѓу кои производителот на електромобили, Тесла. Во Лондон е извршен...

Tesla е на работ пред пропаст

Американската компанија за електрични автомобили е на само неколку месеци од банкрот, тврди хеџфoнд менаџерот Џон Томпсон, директор на компанијата Vilas Capital Management. Tesla од...

НАЈНОВИ