Промена на врвот во автомобилството: Mercedes е највреден автомобилски бренд на светот

Германскиот автомобилски бренд ја симна Toyotа на втората позиција, а BMW е трет на листата највредни авто-брендови на светот. Mercedes-Benz стана највредниот автомобилски бренд на...

Наскоро пристигнува најмоќниот телефон на HTC

Благодарение на „протекувањето“ на информации на Твитер, веќе јавноста дозна одредени детали околу новиот паметен телефон на HTC, наречен U12. Токму овој телефон ќе го...

Нови уцени преку Фејсбук, внимавајте што објавувате, еве што му се случи на крушевчанец

Вчера во 10.00 часот во Полициската станица Крушево, триесет и четири годишен жител на Крушево пријавил дека на 3.овој месец, од страна на женско...

Што се случува кога на “Југо” ќе му ставиш 5.3 литарски V8 мотор (ВИДЕО)

За Американците во главно важи за еден од најлошите автомобили во историјата, како што всушност и пишува во описот на видеото. Сепак ова мало...

Сега и во Скопје: „Декарбонизација на мотор“ за помала потрошувачка и штетни гасови

Одржувањето на автомобилот не значи само редовно одење на сервис и промена на масло, филтер, свеќички, сијалички и други делови што се „потрошен материјал“....

(ВИДЕО)Со само една состојка фаровите на автомобилот ќе бидат како нови

Наместо да плаќате за чистење на фаровите од автомобилот, направете го тоа дома сами , едноставно и лесно, без многу напор, а и нема...

Автомобил како Вселенски брод: Погледнете како ќе изгледа внатрешноста на Lexus UX

Јапонскиот производител Lexus започна да открива детали поврзани со новиот Lexus UX кој што наскоро ќе биде претставен во Женева. Lexus објави неколку фотографии од...

Хонда има голема новост: CR-V за европскиот пазар

Новата Хонда CR-V на европскиот пазар ќе пристигне без понуда за дизел мотори и се чини дека таквото решение на јапонскиот производител е во...

Интернет измами: Внимавајте кога на Фејсбук ќе ве додаде атрактивна девојка…

Требаше да помине некое време додека сите корисници сфатија дека никој нема од Нигерија да им префрли милиони на нивната сметка, ниту пак дека...

Ако мислите дека сте избришале се ГРЕШИТЕ!

Според најновата студија на чешката компанија „Аваст“, обичното бришење на фотографиите пред продажба на мобилниот телефон не е доволно за да се уништат податоците....

ВНИМАВАЈТЕ ! Ако ја имате оваа апликација веднаш да ја избришете, затоа што го...

Популарната апликација за временска прогноза “Accuwather” наводно, сопред доказите на сигурносните истражувачи, ги собирала податоците на “IOS”, но веројатно и на андроид корисниците, за...

Volkswagen Golf, Polo и Up! избрани за „Best Cars 2018“ (ФОТО)

Читателите на списанието „Auto Motor und Sport“ ги прогласија Golf, новото Polo и Up! за „Best Cars 2018“ во нивните категории. Не помалку од...

Како да дознаете дали некој ве блокирал на Facebook

Освен тоа, многу е потешко да дознаете дали некој ве блокирал или избришал од листата на пријатели, отколку што е да избришете некого. Ако имате...

НАЈНОВИ