Како Apple ја изгуби довербата на корисниците на iPhone?

Кога Apple призна дека намерно ги забавува старите iPhone уреди за да имаат корисниците „подобро искуство“ и „стабилен систем“ за работење, на многумина тоа...

Баварците започнаа со тестирања: Се наближува премиерата на Серија 8!

После концептните најави, Баварците многу побрзо од очекувањето тргнаа со реализација на најавата за оживувањето на легендарната „бројка“, односно модел. На познатиот полигон и патека...

Нови детали за Galaxy S9: Понапредна камера, подобар екран и помоќна батерија…

Јужнокорејскиог гигант Самсунг на 25-ти февруари ќе го претстави новиот Galaxy S9 во Барселона, а од компанијата веќе започнале да испраќаат покани за специјалниот...

Може ли БМВ да го собори Мерцедес од врвот?

Долгогодишниот најголем производител на премиум автомобили на светот има намера да ја врати титулата која што во последните две години му ја одзеде големиот...

Ламборџини се подготвува за наследникот на Авентадор: Пристигнува хиперспортски хибрид?

Кога станува збор за електрификацијата на автомобилите, популарната италијанска компанија заостанува зад големите производители на суперавтомобили, па дојде времето тоа да се промени. И додека...

Електричен камион на Tesla за прв пат на улиците во Калифорнија (ВИДЕО)

Иако компанијата Tesla најави дека планира да го произведува својот Semi електричен камион дури во 2019 година, прототип од ова возила воочен е прв...

Корисниците Се Бесни На Технолошкиот Гигант: Телефон Од 1100 Евра На Кој Не Можеш...

Корисниците на новиот iPhone X се бесни бидејќи тврдат дека не можат да одговорат на повиците. Apple го опишува својот нов модел како “најнапредниот...

Сигурно ќе ви се допадне: Трик со кој е можно да се поправи батеријата...

Многумина од вас и не знаат дека сами можат да ја поправат батеријата од лаптопот дома и тоа многу едноставно. Вашиот фрижидер во кој...

Пристигна потврда од Маранело: Ферари ќе произведува SUV модели

Италијанската компанија која што е синоним за спортски - суперавтомобили сега се насочува кон еден сосема друг сегмент од пазарот. Според многумина, Ферари ќе загуби...

Apple: Со новиот update следниот месец пристигнува важна промена

Извршниот директор на компанијата на Apple Тим Кук изјави дека следниот update iOS11 ќе им дозволи на корисниците сами да одлучат дали системот „намерно“...

Автомобилскиот премиум бренд на Путин ќе биде достапен во 2019-та година

Рускиот проект за производство на премиум автомобил под назив „Кортеж“ од 2019-та година ќе им биде достапен на купувачите на пазарот. „Кортеж“ е проект кој...

Huawei наскоро ќе претстави паметен часовник со куќиште чувствително на допир

Минатата година не донесе премногу иновации во светот на паметните часовници, но веќе на почетокот на оваа година, бројни производители најавуваат бројни иновации на...

Apple iPhone уредите имаат проблем по новиот iOS 11.2.2 update

Apple корисниците започнаа да забележуваат проблеми по симнување на iOS 12.2.2 update-тот... Update-тот е достапен за сите iPhone, iPad и iPod уреди. За жал, доаѓа со...

НАЈНОВИ